Legnica. Listonoszka nie doręczyła 1000 przesyłek. "Zakochała się i nie miała czasu"

Listonoszka z Legnicy (woj. dolnośląskie) nie dostarczała listów do adresatów, bo - jak tłumaczyła - worek z przesyłkami był dla niej za ciężki, a poza tym była zbyt zajęta swoim nowym ukochanym. Policjanci znaleźli u niej i jej wspólnika aż 1000 niedoręczonych przesyłek. Obojgu grozi do dwóch lat więzienia.

21-letnia listonoszka i jej 30-letni wspólnik, w wyniku złożonego zawiadomienia, zostali zatrzymani przez policjantów Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Legnicy (woj. dolnośląskie). 

"Oboje zatrzymani to mieszkańcy powiatu legnickiego. 21-latka i 30-latek podejrzani są o to, że od października do listopada 2022 roku działając wspólnie i w porozumieniu udaremnili możliwość zapoznania się z informacją zawartą w przesyłkach pocztowych adresowanych do wielu osób zamieszkałych na terenie Legnicy" - poinformowała mł. asp. Anna Tersa, rzeczniczka legnickiej KMP.

Więcej wiadomości z Polski na stronie głównej Gazeta.pl >>>

Zakochana listonoszka z Legnicy. Policjanci znaleźli 1000 niedoręczonych przesyłek

Listonoszka nie dostarczyła przesyłek adresatom. Zamiast tego ukryła część listów i paczek w lokalach prywatnych - swoim i wspólnika. Podczas przeszukań policjanci znaleźli blisko 1000 niedoręczonych przesyłek. Policja zapewnia, że to, co udało się odzyskać, trafi wkrótce do adresatów.

Jak listonoszka wyjaśniała swoje zachowanie? "21-latka tłumaczyła się tym, że worek z listami był dla niej za ciężki, a dodatkowo poznała chłopaka, w którym się zakochała i nie miała czasu na roznoszenie listów" - czytamy.

Prokuratura Rejonowa w Legnicy zastosowała wobec zatrzymanych środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego w kwocie 5 tys. złotych, dozoru policyjnego oraz zakazu opuszczania kraju połączonego z zatrzymaniem paszportu. Za zarzuty postawione listonoszce i jej wspólnikowi grozi do dwóch lat więzienia.

Zobacz wideo Kierowca Lexusa pędził 197 km/h Autostradową Obwodnicą Wrocławia
Więcej o: