Czy to jeszcze listopad? Śnieg znów zaskoczył Polaków, można puszczać "Last Christmas" [ZDJĘCIA]

Pogoda w Polsce powoli przygotowuje nas na zimę. Jest chłodno, a minionej doby w wielu regionach spadł pierwszy śnieg. Z taką aurą zostaniemy przynajmniej przez weekend.

Do kalendarzowego i astronomicznego początku zimy został jeszcze nieco ponad miesiąc, ale zimowa aura powoli daje o sobie znać w całej Polsce. Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej przewidują, że trwający weekend będzie mroźny, miejscami z intensywnymi opadami śniegu:

Więcej wiadomości z Polski na stronie głównej Gazeta.pl >>>

Pierwszy śnieg 2022. Cała Polska w zimowej scenerii

Z wielu regionów napływają zdjęcia pierwszego śniegu, który spadł minionej doby. Tatromaniak pokazał, jak w tej bajkowej scenerii wygląda teraz Zakopane:

Z kolei meteoprognoza.pl zamieściła zdjęcia ośnieżonego karpackiego Kościoła Wang oraz Giewontu:

Śnieg poprószył nie tylko w górach, ale też m.in. w Białymstoku:

W Lublinie:

W Warszawie:

W Szczecinie:

W Gdyni:

Krakowie:

I w Olsztynie:

Zobacz wideo Józefin pod Warszawą. Pierwszy śnieg

Pogoda. W sobotę sypnie śniegiem. IMGW ostrzega

IMGW ostrzega przed intensywnymi opadami śniegu, które wystąpią w sobotę w całej północno-zachodniej Polsce. Alert pierwszego (najniższego) stopnia będzie obowiązywał do godz.:

  • 21:00 - w całym woj. zachodniopomorskim;
  • 24:00 w niedzielę 20 listopada - w południowej części woj. pomorskiego oraz północnej kujawsko-pomorskiego, wielkopolskiego i lubuskiego;
  • 3:00 - w centrum woj. kujawsko-pomorskiego.

Prognozowane są opady śniegu powodujące przyrost pokrywy śnieżnej o 10 cm, lokalnie 15 cm.

W najbliższych dniach na drogach i chodnikach może być ślisko. IMGW wydał prognozę zagrożeń przed marznącymi opadami dla woj. lubuskiego, dolnośląskiego, opolskiego oraz zachodniej części wielkopolskiego. Będzie ważna najpóźniej do godz. 7:30 w poniedziałek 21 listopada. 

Więcej o: