"Kret" przejedzie nocą przez Warszawę. Będą utrudnienia m.in. na Mokotowie i Ursynowie [TRASA]

W nocy z soboty na niedzielę przez południową część Warszawy przejdzie transport maszyny TBM, która zostanie wykorzystana do budowy fragmentu autostrady A1. Kolumna poruszać się będzie m.in. Puławską, Doliną Służewiecką i Al. Wilanowską. W tym czasie ruch zostanie zablokowany.

W piątek 18 listopada około godziny 23:00 kolumna TBM przekroczy granicę województwa łódzkiego i wjedzie na Mazowsze. Około godziny 5:30 maszyna, zwana "kretem" dotrze do węzła Janki w ciągu drogi ekspresowej S8. Tam zaplanowany jest postój kolumny, która ruszy znów w sobotę 19 listopada około godziny 22:00. 

Kolumna TBM przejedzie przez Warszawę - gdzie można ją spotkać?

Zgodnie z komunikatem Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad kolumna maszyny TBM wjedzie do Warszawy w nocy z soboty 19 listopada na niedzielę 20 listopada. Utrudnień należy spodziewać się na Ursynowie, Mokotowie i w Wilanowie. 

  • Z węzła Janki transport "kreta" ruszy drogą ekspresową S8.
  • W sobotę około godziny 23:00 na węźle Opacz konwój zjedzie na drogę S2 w kierunku Terespola.
  • Około północy kolumna przejedzie przez węzeł Warszawa Lotnisko.
  • W godzinach od 00:30 do 3 kolumna będzie poruszała się węzłem Puławska - przed tunelem S2 kolumna zjedzie z drogi ekspresowej na drogi miejskie, a dokładnie Puławską - Pileckiego - Ciszewskiego - Rodowicza Anody - Doliną Służewiecką - Wilanowską i Przyczółkową. 
  • Na węźle Wilanów, już w ciągu S2 i na wysokości wylotu z węzła w kierunku Terespola, zaplanowana jest 45-minutowa przerwa. 
  • Około godz. 4:00 transport maszyny będzie poruszał się drogą ekspresową S2 w kierunku Terespola (całą szerokością jezdni).
  • Około godziny 5:00 zator drogowy będzie rozładowany z wykorzystaniem jezdni na węźle Patriotów.
  • Okoły godziny 6:00 transport rozpocznie postój na jezdni S17 na węźle Lubelska. Kierowcy jadący od Zakrętu (DK2) będą mieli do dyspozycji jeden pas ruchu. Tu nastąpi też postój kolumny.

Trasa przejazdu kolumny z maszyną TBM w WarszawieTrasa przejazdu kolumny z maszyną TBM w Warszawie fot. GDDKiA

Transport z maszyną TBM porusza się z prędkością około 20-30 kilometrów na godzinę. W obrębie obiektów mostowych kolumna porusza się do 10 km/h. Maszyna Tunnel Boring Machine (TBM) ma długość 112 m i waży 4000 ton. Tarcza wiercąca ma średnicę 15,2 metrów.

Więcej o: