Prezydent Andrzej Duda przyjechał do Przewodowa na Lubelszczyźnie

Andrzej Duda przyjechał do Przewodowa w województwie lubelskim - podała Kancelaria Prezydenta. "Prezydent w Przewodowie chce osobiście zobaczyć miejsce zdarzenia" - informował wcześniej Jacek Siewiera, szef BBN.

"Prezydent Andrzej Duda jest w Przewodowie" - poinformowała Kancelaria Prezydenta tuż po godz. 14. Do wpisu dołączono krótkie nagranie, na którym Andrzej Duda ogląda miejsce, gdzie doszło do eksplozji. 

Andrzej Duda w Przewodowie. "Chce osobiście zobaczyć miejsce zdarzenia"

O przyjeździe prezydenta do Przewodowa wcześniej informował szef BBN Jacek Siewiera. "Prezydent Andrzej Duda w Przewodowie chce osobiście zobaczyć miejsce zdarzenia i spotkać się z ekspertami. Zależy nam na wyjaśnieniu przez polskie organy administracji wszystkich okoliczności we współpracy z naszymi sojusznikami i ukraińskimi Przyjaciółmi" - napisał w mediach społecznościowych. 

Zobacz wideo W Sejmie o ochronie prezesa PiS. "Jednego Kaczyńskiego zabiliście, drugiego ochronimy"

W Przewodowie we wtorek po południu w wyniku uderzenia rakiety i eksplozji zginęły dwie osoby. Po naradach i konsultacjach, jakie odbyły się od momentu tego tragicznego zdarzenia, przedstawiciele władz przekazali, że rakieta była wystrzelona z terytorium Ukrainy. Miało to związek z działaniami kontrofensywnymi, jakie ukraińska obrona rakietowa i powietrzna przeprowadzała w związku ze zmasowanym atakiem Rosji na terytorium Ukrainy.

Prezydent Andrzej Duda i rząd omawiali szczegółowo zdarzenie w Przewodowie już we wtorek wieczorem i w nocy, a także w środę. Zwołano naradę w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego z ministrami resortów siłowych, szefami służb specjalnych oraz z dowódcami. Odbyło się także spotkanie w ramach Rady Bezpieczeństwa Narodowego. Wyrazy solidarności z Polską po incydencie przy granicy z Ukrainą przekazali sojusznicy i liderzy państw Unii Europejskiej.

Więcej o: