Chorzów. Dzieci i opiekunki wycieczki biegały po drodze szybkiego ruchu. Policja wyjaśnia, skąd taka decyzja

W sieci krąży wideo, na którym widać grupę dzieci biegnącą po drodze szybkiego ruchu w Chorzowie. Między nimi też opiekunki wycieczki. Sprawą zajmuje się policja.

Nagranie z kamerki samochodowej zostało opublikowane w mediach społecznościowych. Widać na nim sporą grupę dzieci z pleckami, które przebiegają wzdłuż barierki energochłonnej na trasie szybkiego ruchu. Między dziećmi widzimy dorosłe kobiety - także w biegu. Do zdarzenia miało dojść w środę rano w Chorzowie.

Chorzów. Dzieci z opiekunkami biegły po drodze szybkiego ruchu

Jak donosi polsatnews.pl, sprawą zajmuje się chorzowska Komenda Miejska Policji. - Komendant miejskiej policji wszczął czynności wyjaśniające z art. 160 Kodeksu Karnego, który mówi o "narażeniu człowieka na niebezpieczeństwo utraty zdrowia lub życia" - przekazała portalowi policja.

Zobacz wideo Pszczel o milczeniu generała Gierasimowa: Nie miał instrukcji od swojego szefa

- Wiemy, co to za grupa i kim są opiekunowie - mówi w portalu slazag.pl kom. Arkadiusz Bień. - Chwilę wcześniej doszło do zdarzenia drogowego z udziałem autokaru wycieczkowego, którym poruszała się ta grupa. Ustalamy okoliczności zdarzenia. Musimy wyjaśnić m.in. dlaczego opiekunowie podjęli decyzję o opuszczeniu pojazdu i przemieszczeniu dzieci bez udziału służb - tłumaczy.

Nieoficjalnie: Andrzej Duda przyjedzie w czwartek do PrzewodowaNieoficjalnie: Andrzej Duda przyjedzie w czwartek do Przewodowa

Więcej o: