Kalisz. Zakonnica znęcała się nad dzieckiem fizycznie i psychicznie? Jest stanowisko zakonu

Siostra zakonna, która uczyła religii w jednej ze szkół podstawowych w Kaliszu, przyznała, że znęcała się nad dzieckiem. Obecnie przebywa na urlopie zdrowotnym. Sprawę bada policja.

Do znęcania miało dojść w Szkole Podstawowej nr 16 im. Powstańców Wielkopolskich w Kaliszu. Jeden z rodziców powiadomił policję o tym, że zakonnica - nauczycielka religii - znęca się psychicznie i fizycznie nad jego dzieckiem. Nie ma informacji, jakich dokładnie wykroczeń dopuściła się katechetka - podaje wp.pl za PAP.

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl.

Zobacz wideo Kidawa-Błońska o wyprowadzeniu religii ze szkół i Funduszu Kościelnym

Kalisz. "Siostra wyraziła skruchę i przyznała się do tych czynów"? Jest stanowisko zakonu

Wicedyrektorka szkoły potwierdziła, że dochodziły sygnały, że zakonnica ma być agresywna wobec uczniów. Nie wpłynęła jednak żadna oficjalna skarga, a od tego szkoła uzależniała podjęcie działań - podaje "Super Express".

Podobne stanowisko przyjął rzecznik prasowy diecezji kaliskiej ks. Przemysław Kaczkowski. Jak tłumaczył, nikt nie zgłosił do kurii zażalenia na nauczycielkę. - Podczas rozmowy siostra wyraziła skruchę i przyznała się do tych czynów. Obecnie przebywa na urlopie (zdrowotnym - potem ta informacja została zdementowana - red.) i tak pozostanie do czasu wyjaśnienia sprawy - przekazał duchowny. W sprawie prowadzone są czynności wyjaśniające. Zostaną przesłuchani rodzice pozostałych dzieci.  

Lekcja religii w szkole (zdjęcie ilustracyjne)Łódź. Ponad połowa uczniów zrezygnowała w tym roku z lekcji religii

Do sprawy odniosła się także rzeczniczka Sióstr Najświętszej Rodziny. W komunikacie przesłanym Gazeta.pl czytamy, że doniesienia medialne w sprawie katechetki z Kalisza "są nieprawdziwe". "W związku z pojawiającymi się informacjami na temat siostry zakonnej ze Szkoły Podstawowej nr 16 w Kaliszu informujemy, że: Siostra katechetka nie przyznała się do zarzucanych jej medialnie czynów i nie przebywa obecnie na urlopie zdrowotnym" - czytamy.

"Gdy tylko pojawiły się pierwsze doniesienia medialne, katechetka sama zawnioskowała o udzielenie jej bezpłatnego urlopu, by nikt nie zarzucił jej, że wpływa na wyjaśnienie tej sprawy. Podkreślamy, że na ten moment sprawę znamy tylko z mediów, gdyż nie byliśmy nigdy wcześniej ani przez szkołę, ani przez rodziców informowani o jakichkolwiek nieprawidłowościach. Niemniej, gdy tylko pojawiły się pierwsze doniesienia w tej sprawie, od razu rozpoczęliśmy postępowanie wyjaśniające, które trwa" - napisała s. Karolina ze Zgromadzenia Sióstr Najświętszej Rodziny, Prowincja Warszawska.

zakonnice/zdjęcie ilustracyjneŁuków. Zakonnica oskarżona o znęcanie się nad dziećmi. Pracowała w przedszkolu

Więcej o: