Jerzy Połomski nie żyje. Jest data pogrzebu. "Będzie miał charakter państwowy"

Jerzy Połomski występował na polskiej scenie przez blisko 60 lat. Zmarł w poniedziałek w warszawskim szpitalu. Znane są szczegóły pogrzebu artysty. Ceremonia będzie miała charakter państwowy.

Jerzy Połomski zmarł 14 listopada w warszawskim szpitalu przy ul. Wołoskiej, o czym poinformowała menadżerka Violetta Lewandowska, która pracowała z artystą przez ponad 15 lat. Uroczystości pogrzebowe muzyka odbędą się w 23 listopada w Warszawie. 

Więcej informacji z kraju i ze świata znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo 19 września 2022 r. pożegnaliśmy królową Elżbietę II

Jerzy Połomski nie żyje. "Pogrzeb będzie miał charakter państwowy"

Pogrzeb Jerzego Połomskiego będzie miał charakter państwowy - poinformowała Violetta Lewandowska, na którą powołuje się interia.pl za PAP. Ostatnie pożegnanie rozpocznie msza święta o godzinie 11:30 w kościele Świętego Krzyża na Krakowskim Przedmieściu. - O 13.30 nastąpi odprowadzenie do grobu rodzinnego - dodała menadżerka. Artysta zostanie pochowany w Alei Zasłużonych na Starych Powązkach. Spocznie w grobie swojej siostry Jadwigi Pająk. Kobieta zmarła w lipcu tego roku.

- Kiedy był pogrzeb siostry Jerzego, przespacerowaliśmy się alejkami po Powązkach. Zapytałam go delikatnie, jakie podobają mu się nagrobki, powiedział, że klasyczne. Nie lubił udziwniania, więc taki będzie miał grób, klasyczny - powiedziała "Faktowi" Violetta Lewandowska. - Chciałabym, żeby na nagrobku pojawił się wizerunek Jerzego z mikrofonem w ręce. Jest tam niewiele miejsca, więc raczej będzie to pionowa konstrukcja - dodała.

Jerzy PołomskiJerzy Połomski miał mieszkanie warte 2 mln zł. Przepisał je menadżerce

Kim był Jerzy Połomski? Artysta zasłynął utworem "Cała sala śpiewa z nami" 

Jerzy Połomski urodził się 18 września 1933 roku w Radomiu jako Jerzy Pająk. Nazwisko zmienił w czasie studiów aktorskich. Grał role dramatyczne, m.in. Poetę w "Weselu" Stanisława Wyspiańskiego czy króla Jana Kazimierza w "Mazepie" Juliusza Słowackiego. Występował również na deskach warszawskiego Teatru Buffo, a później Teatrze Syrena.

Połomski wylansował wiele polskich przebojów m.in. "Cała sala śpiewa z nami", "Daj" czy "Bo z dziewczynami". Koncertował m.in. w Danii, Czechosłowacji, na Węgrzech, we Francji i w Stanach Zjednoczonych. Za swoją twórczość był wielokrotnie nagradzany.

W 2019 roku zakończył działalność artystyczną. Rok wcześniej lekarze zdiagnozowali u niego problemy ze słuchem. W 2021 r. wokalista trafił do Domu Artysty Weterana w podwarszawskim Skolimowie.  

Jerzy Połomski zmarł w wieku 89 lat. 

Jerzy Połomski, 27.11.2001O włosach Jerzego Połomskiego krążyły legendy. Artysta skrywał więcej sekretów

Więcej o: