Głogów. 13-latka urodziła dziecko. To jedna z najmłodszych matek w Polsce

W szpitalu w Głogowie 13-latka urodziła dziecko. Zarówno nastolatka, jak i noworodek są w dobrym stanie. Prokuratura Okręgowa w Legnicy prowadzi obecnie postępowanie wyjaśniające. Nie ustalono jeszcze, kto jest ojcem dziecka, ale ktokolwiek to jest, popełnił przestępstwo.

W Głogowskim Szpitalu Powiatowym (woj. dolnośląskie) na początku listopada 13-latka urodziła dziecko. Nastolatka jest uczennicą jednej z głogowskich szkół. Do szpitala trafiła już pod koniec października.

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Karetka dla Ukrainy. "Pomyślcie o tym, że dziecko spotka się z ojcem w domu. To nie tylko stos żelaza i sprzętu"

Głogów. 13-latka urodziła dziecko w jednym ze szpitali. Sprawą zajęła się prokuratura

Ewa Todorov, rzeczniczka głogowskiego szpitala, potwierdziła, że nastolatka urodziła w placówce dziecko. - Doszło do takiego zdarzenia. Zgodnie z procedurami w takich przypadkach powiadomiono prokuraturę - przekazała rzeczniczka, cytowana przez glogow.naszemiasto.pl. Dziecko oraz matka czują się bardzo dobrze. - Prowadzimy w tej sprawie postępowanie, jednak ze względu na dobro małoletniej nie mogę udzielić na jego temat żadnych szczegółowych informacji - powiedziała Lidia Tkaczyszyn, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Legnicy w rozmowie z dziennikarzami głogowskiego portalu. Kimkolwiek jest ojciec dziecka, współżyjąc płciowo z 13-latką popełnił przestępstwo.

Taśma policyjna (Zdjęcie ilustracyjne) Prokuratura z nowymi ustaleniami ws. noworodka znalezionego w zamrażarce

Głogów. Prokuratura nie udzieliła dotąd informacji na temat sytuacji 13-latki

Rzeczniczka prokuratury nie przekazała jednak, pod jakim kątem postępowanie jest prowadzone. Z nieoficjalnych informacji wynika, że ojciec dziecka jest osobą dorosłą. W takim przypadku sprawcy grozi około 12 lat więzienia za współżycie z osobą nieletnią. Nie przekazano, czy ktokolwiek w tej sprawie usłyszał już zarzuty. Dyrektorka szkoły, do której uczęszcza nastolatka, zapewniła, że zostanie jej udzielona niezbędna pomoc psychologiczna. 13-latka z Głogowa to jedna z najmłodszych matek w Polsce. Młodsza od niej była 12-letnia dziewczyna, która urodziło dziecko w 2020 r. 

Karetka pogotowia (zdjęcie ilustracyjne) Dwoje ludzi znalezionych pod szafą. Kobieta nie żyje, mężczyzna w szpitalu

Więcej o: