Przewodów. Rakieta spadła 300 metrów od szkoły. Dyrektorka: Po prostu nie wierzyłam

- Po prostu nie wierzyłam, że coś takiego mogło się wydarzyć - przyznała po wtorkowej tragedii w Przewodowie dyrektorka szkoły, niedaleko której spadła rakieta. W zdarzeniu zginęło dwóch mężczyzn, w tym mąż jednej z pracownic placówki.

Dyrektorka Publicznej Szkoły Podstawowej w Przewodowie Ewa Byra rozmawiała z Onetem o wtorkowym wybuchu. Pedagożka przyznała, że wojna w Ukrainie jest dla okolicznych mieszkańców trudna, ponieważ toczy się tak blisko - miejscowość leży około ośmiu kilometrów od granicy z Ukrainą. 

Zobacz wideo Mieszkańcy gminy Dołhobyczów komentują zdarzenie w Przewodowie. "Głuchy huk, taki aż ziemia się wzdrygnęła"

Tragedia w Przewodowie. Rakieta spadła 30 metrów od budynków mieszkalnych

W Przewodowie na Lubelszczyźnie doszło we wtorek po południu do wybuchu, w wyniku którego zginęły dwie osoby. Ewa Byra potwierdziła, że jedną z nich był mąż pracownicy obsługi placówki. Rakieta miała spaść około 300 metrów od szkoły i zaledwie 30 metrów od budynków mieszkalnych. Jak powiedziała dyrektorka, konstrukcje budynków zostały prawdopodobnie lekko naruszone.

Na pytanie, jak dowiedziała się o tragedii, Ewa Byra odrzekła:  - Od pracownika szkoły, telefonicznie, ponieważ mnie już nie było na terenie Przewodowa.

Dyrektorka szkoły dodała, że jej pierwszą reakcją było niedowierzanie. - Po prostu nie wierzyłam, że coś takiego mogło się wydarzyć - przyznała. 

Więcej aktualnych wiadomości z kraju i świata znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

PrzewodówPrzewodów. Wdowa po zmarłym w wybuchu: Trudno opisać to, co teraz czuję

Przewodów. Szkoła udziela wsparcia psychologicznego mieszkańcom

Aktualnie w placówce odbywają się zajęcia w formie wsparcia psychologicznego, spotkań uczniów z wychowawcami i pedagogami. Zdaniem dyrektorki szkoły dla mieszkańców najważniejsza jest obecnie rozmowa i wsparcie. Jak pisaliśmy, szkoła będzie udzielać wsparcia psychologicznego - nie tylko swoim uczniom, ale także nauczycielom, innym jej pracownikom oraz samym mieszkańcom. Od czwartku zajęcia w szkole mają odbywać się już zgodnie z planem.

PrzewodówGazeta.pl w Przewodowie. "Policjanci nie zdradzają szczegółów"

Więcej o: