Polski rząd zwołuje pilne wieczorne posiedzenie. Podobne spotkanie zwołał Orban

We wtorek o 21:00 odbędzie się pilne posiedzenie rządu - przekazało Centrum Informacyjne Rządu. W międzyczasie podobne spotkanie odbędą członkowie węgierskiego rządu.

We wtorek o godzinie 21:00 odbędzie się posiedzenie rządu - poinformowało Centrum Informacyjne Rządu. Obecnie trwa spotkanie Komitetu Rady Ministrów do spraw Bezpieczeństwa Narodowego i Spraw Obronnych. Jak powiedział rzecznik rządu Piotr Müller, komitet zwołano na wniosek premiera i prezydenta "w związku z zaistniałą sytuacją kryzysową". Nie podał więcej szczegółów.

PilneAP: Dwie rosyjskie rakiety spadły na Przewodów w Polsce. Zginęły dwie osoby

Wybuch w Przewodowie. Światowe media piszą o rosyjskich rakietach

Informacja zbiegła się z nieoficjalnymi doniesieniami m.in. agencji Associated Press o dwóch rosyjskich rakietach, które rzekomo spadły we wtorek w miejscowości Przewodów w województwie lubelskim. "Wysoki rangą urzędnik wywiadu USA potwierdził, że rosyjskie pociski spadły na teren Polski, zabijając dwie osoby" - czytamy. Wiadomość ta jest łączona ze zmasowanym atakiem rakietowym Rosjan na Ukrainę z użyciem około 100 pocisków.

  • Polska strona nie potwierdziła jeszcze doniesień o rakietach w Lubelskiem. Pewne jest, że w Przewodowie doszło we wtorek do jakiegoś wybuchu, wskutek którego zginęły dwie osoby.
  • Sprawę bada Pentagon, który nie może na razie potwierdzić, czy rzeczywiście rosyjskie rakiety spadły na Polskę. Poinformował o tym rzecznik amerykańskiego resortu obrony generał Patrick Ryder.
  • Komisja Europejska i NATO milczą i nie komentują żadnych doniesień z Polski, czekają na ocenę sytuacji rządu w Warszawie.

Więcej wiadomości na stronie głównej Gazeta.pl >>>

Zobacz wideo Gen. Koziej: Powinniśmy przeprowadzić debatę, czy jesteśmy gotowi przyjąć broń nuklearną

Specjalne spotkanie węgierskiego rządu

Węgierski premier Viktor Orban ogłosił na swoim profilu w portalu społecznościowym, że na godzinę 20:00 zwołał Radę Obrony. Rada ma omówić sytuację w związku z najnowszymi wydarzeniami podczas wojny rosyjsko-ukraińskiej. W skład organu wchodzą m.in. premier, minister obrony i minister spraw wewnętrznych. Przed spotkaniem szef resortu obrony rozmawiał telefonicznie z sekretarzem generalnym NATO.

Gen. Mieczysław Bieniek"Być może mierzyli w węzeł kolejowy". Gen. Bieniek o ew. scenariuszach

Więcej o: