Myślenice. 30-letni nożownik zaatakował przed kościołem kierowcę biskupa. Znany jest powód ataku

30-latek, który zaatakował w Myślenicach kierowcę bp. Roberta Chrząszcza, został już zatrzymany i czeka na przesłuchanie. Z nieoficjalnych informacji wynika, że powodem jego napaści na 53-letniego kierowcę biskupa miał być źle zaparkowany samochód.

30-letni Krzysztof K. zaatakował nożem 53-letniego mężczyznę w niedzielę (13 listopada) przed Kościołem pw. Podwyższenia Krzyża Św. na Chełmie w Myślenicach (woj. małopolskie). Okazało się, że ofiara ataku to kierowca biskupa Roberta Chrząszcza, o czym 30-latek nie wiedział. Nożownik został zatrzymany przez dzielnicowego kilka godzin po ataku.

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Stuknęło nam 8 mld osób na planecie. Ile więcej ludzi możemy pomieścić? [NextStation]

Myślenice. 30-latek zaatakował kierowcę bp. Roberta Chrząszcza z powodu samochodu

Według nieoficjalnych doniesień Krzysztof K. zauważył w pobliżu kościoła źle - według niego - zaparkowany samochód, przekazują dziennikarze RMF24. Postanowił więc zareagować, a wtedy między nim, a 53-letnim kierowcą doszło do sprzeczki. Następnie 30-latek wyciągnął nóż i zaatakował nim mężczyznę, a następnie uciekł.

Suwałki. 13-latek został raniony przez kolegę nożem. Pomógł kierowca autobusuSuwałki. 13-latek raniony nożem w autobusie. Kierowca ujął napastnika

Śledztwo w sprawie ataku nożownika prowadzi Prokuratura Rejonowa w Myślenicach. Ustalono, że napastnik zadał ofierze "dwa uderzenia, jedno w okolice twarzy, a drugie w okolice lewego obojczyka" - informuje prokurator Janusz Hnatko, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Krakowie. Na miejscu zabezpieczono nóż, którym dokonano ataku. Stan zaatakowanego 53-latka jest obecnie stabilny. Według opinii biegłego sądowego "pokrzywdzony doznał obrażeń ciała w postaci ran kłutych głowy, klatki piersiowej oraz rany ciętej opuszka kciuka lewego, które to obrażenia naruszyły czynności narządów ciała pokrzywdzonego na okres trwający powyżej 7 dni".

Przekazano również, że po przesłuchaniu pokrzywdzonego zapadnie decyzja dotycząca zarzutów wobec 30-latka i zastosowania środka zapobiegawczego.

Myślenice. Atak nożownika w niedzielę przed Kościołem pw. Podwyższenia Krzyża Świętego

Do ataku doszło 13 listopada przed godz. 15.00, gdy 53-letni mężczyzna spacerował niedaleko swojego samochodu zaparkowanego pod kościołem. Przywiózł nim biskupa na mszę. Napastnik zadał mu kilka ciosów nożem, a następnie uciekł. Poszkodowany mężczyzna leżał nieopodal kościoła. Był przytomny, miał jednak liczne obrażenia. Został opatrzony przez ratowników medycznych, a następnie przewieziony w ciężkim stanie do szpitala w Myślenicach.

ARMiR w LubaczowieLubaczów. 69-latek podciął córce gardło - w jakim stanie jest kobieta? Nowe ustalenia

W poszukiwaniach Krzysztofa K. wzięło udział 40 policjantów z Oddziału Prewencji Policji w Krakowie. Tego samego dnia, po godz. 18.00 napastnik został zauważony przez dzielnicowego z Myślenic, gdy szedł poboczem ulicy. 30-latek był nietrzeźwy, miał ponad 3,5 promila alkoholu we krwi. Został natychmiast zatrzymany i przewieziony do komendy policji.

Na stronie internetowej Archidiecezji Krakowskiej 13 listopada pojawił się komunikat dotyczący zdarzenia. "Dziękujemy Ratownikom, Lekarzom i Policji za sprawne i życzliwe działanie. Dziękujemy też za wszystkie modlitwy za pana Sławomira i prosimy o dalsze modlitewne wsparcie.

Więcej o: