Lubaczów. 69-latek podciął córce gardło - w jakim stanie jest kobieta? Nowe ustalenia

W poniedziałek przed siedzibą ARiMR na Podkarpaciu doszło do dramatycznego zdarzenia. 69-letni mężczyzna najpierw podciął gardło swojej córce, a następnie sobie. Wiadomo, w jakim stanie są poszkodowani.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek 14 listopada w Lubaczowie w województwie podkarpackim. Przed Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa 69-letni mężczyzna poderżnął nożem gardło swojej dorosłej córce, a następnie sobie. 

Zobacz wideo Pandemia potęguje patologie. „Przemoc domowa to palący problem"

Lubaczów. 69-latek podciął córce gardło. Został wybudzony ze śpiączki, ma być przesłuchiwany

We wtorek RMF FM ustaliło, że córka mężczyzny przeszła operację w szpitalu. Jej stan nie był tak poważny, jak jej ojca. Kobieta może jeszcze dziś zostać wypisana do domu. Wcześniej jednak zostanie przesłuchana.

Do szpitala trafił także 69-latek, którego stan był poważniejszy. RMF FM podaje jednak, że mężczyzna został już wybudzony ze śpiączki. Lekarze mają zdecydować o możliwości przesłuchania pacjenta - zgodę mogą wydać jeszcze dziś lub jutro. 

ARMiR w LubaczowieLubaczów. Ojciec podciął gardło córce i sobie. Konflikt o ziemię

Zeznania w sprawie złożyła już żona 69-latka, która była obecna na miejscu zdarzenia, jednak nie odniosła żadnych obrażeń. Kobieta potwierdziła, że ich dorosła córka, która na co dzień mieszka w Anglii, przyjechała na Podkarpacie żeby załatwić formalności z odwołaniem nieruchomości, którą kilkanaście lat temu dostała od ojca. 

Jak się okazało, w tym czasie mężczyzna brał dopłaty na ziemię. Wykryto też nieprawidłowości w rozliczeniach. Z ustaleń RMF FM wynika, że 69-latek ostatnio leczył się psychiatrycznie.

Prokuratura wszczęła w tej sprawie dwa śledztwa - pierwsze dotyczy usiłowania zabójstwa, a drugie dochodzenie ma wyjaśnić okoliczności próby samobójczej 69-latka.

************

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli w związku z myślami samobójczymi lub próbą samobójczą występuje zagrożenie życia, w celu natychmiastowej interwencji kryzysowej, zadzwoń na policję pod numer 112 lub udaj się na oddział pogotowia do miejscowego szpitala psychiatrycznego.

Jeśli potrzebujesz rozmowy z psychologiem, możesz zwrócić się do Całodobowego Centrum Wsparcia pod numerem 800 70 2222. Pod telefonem, mailem i czatem dyżurują psycholodzy Fundacji ITAKA udzielający porad i kierujący dzwoniące osoby do odpowiedniej placówki pomocowej w ich regionie. Z Centrum skontaktować mogą się także bliscy osób, które wymagają pomocy. Specjaliści doradzą, co zrobić, żeby skłonić naszego bliskiego do kontaktu ze specjalistą.

Co musi się zmienić, żeby kobiety nie bały się samotnie wracać do domu?"Daj znać, jak wrócisz". Na pewno znacie kogoś, kto nosi w torebce gaz

Więcej o: