Przasnysz. 14-latek znęcał się nad kotami, by zaimponować kolegom. Był zaskoczony przyjazdem policji

W Przasnyszu na Mazowszu policjanci dotarli do 14-latka, który znęcał się nad kotami. Robił to, by zaimponować kolegom. W jego telefonie funkcjonariusze znaleźli drastyczne filmiki. Nastolatek odpowie przed Sądem Rodzinnym.

Policjanci z Przasnysza (woj. mazowieckie) w telefonie nastolatka odkryli filmiki świadczące o tym, że dopuścił się on czynu karalnego. 14-latek za swoje postępowanie odpowie teraz przed Sądem Rodzinnym.

Przasnysz. Znęcał się nad kotami, by zaimponować rówieśnikom

Do policjantów z Przasnysza na Mazowszu dotarły informacje o tym, że jeden z młodych mieszkańców powiatu przasnyskiego znęca się nad kotami. Funkcjonariusze dotarli do miejsca zamieszkania 14-latka i złożyli mu wizytę. Jak czytamy w komunikacie Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu, "młody człowiek jak też jego rodzice, byli bardzo zaskoczeni wizytą policjantów".

Podczas sprawdzania nagrań w telefonie 14-latka policjanci ujawnili filmiki przedstawiające drastyczne zachowanie nastolatka wobec kotów. Widać na nich jak nastolatek wrzuca z mostu do rzeki dwa koty. Później wspólnie z kolegą obserwują jak czworonogi dopływają do brzegu

- przekazuje asp. szt. Krzysztof Błaszczak z Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu.

Nastolatek tłumaczył później policjantom, że chciał się w ten sposób popisać przed rówieśnikami.

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl.

Zobacz wideo Prof. Andrzej Elżanowski: Kary za znęcanie się nad zwierzętami i nad ludźmi powinny być porównywalne

Przasnysz. O losie nastolatka zadecyduje Sąd Rodzinny

Teraz nastolatkiem i jego wyczynami zajmie się Sąd Rodzinny. Tam właśnie zapadnie decyzja, jakie środki wychowawcze zostaną wobec niego zastosowane. Jaka kara może grozić 14-latkowi, który się znęcał nad kotami?

Może to być m.in. nadzór ze strony rodziców czy też kuratora bądź umieszczenie w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym - czytamy w komunikacie policji.

Przy okazji tego drastycznego zdarzenia policjanci przypominają, że każda osoba, która jest świadkiem popełnienia przestępstwa - a znęcanie się nad zwierzęciem właśnie nim jest - powinna poinformować o tym fakcie odpowiednie służby.

Więcej o: