Jarosław Kaczyński deklaruje: "Jesteśmy gotowi kupować broń w państwach UE". Stawia warunek

- Jesteśmy gotowi kupować broń w innych państwach UE, jeśli te państwa zaniechają prowadzenia z nami wojny. Jesteśmy gotowi dawać zamówienia i pieniądze, ale nie w sytuacji, w której nam się wmawia, że w Polsce nie ma praworządności - powiedział podczas niedzielnego spotkania ze swoimi sympatykami Jarosław Kaczyński.

W niedzielę prezes Prawa i Sprawiedliwości spotkał się ze swoimi sympatykami w Bielsku-Białej i Żywcu. Podczas tego pierwszego spotkania Jarosław Kaczyński został zapytany o potrzebę wsparcia dla wzmocnienia polskiej armii i zaopatrzenia jej w nowoczesną, amerykańską broń.

Stwierdził, że rząd chce kupić broń od USA, ale nie jest to łatwe. - Przecież broń nie stoi w sklepach. Trzeba ją zamawiać. To trwa lata, a my się spieszymy - powiedział Jarosław Kaczyński.

Zakup broni z państw Unii Europejskiej. Jarosław Kaczyński stawia jeden warunek

Prezes Prawa i Sprawiedliwości podkreślił, że Polska jest gotowa kupować broń od państw z Unii Europejskiej, ale te kraje muszą "zaniechać wojny Polski z Unią Europejską".

Więcej informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

Rząd "stawia sprawę jasno". - Jesteśmy gotowi dawać wam zamówienia i pieniądze, ale nie wtedy, jak wy nam wmawiacie, że w Polsce nie ma praworządności - zastrzegł. - Jeżeli chodzi o rozwiązania instytucjonalne, to w Polsce rozwiązania dotyczące sądów są dużo korzystniejsze dla niezawisłości sądów, niż w wielu państwach Unii Europejskiej - mówił dalej Kaczyński.

- My w ogóle uważamy, że w Unii Europejskiej musi być taka zasada, że jeżeli w jednym państwie coś wolno, to w drugim też wolno - dodał.

Jarosław Kaczyński zadeklarował: Będziemy walczyć o opóźnienie zakazu produkcji i rejestracji samochodów z silnikami spalinowymi

Prezes Prawa i Sprawiedliwości podczas niedzielnego spotkania w Bielsku-Białej podkreślił, że Polska leży w takiej części Europy, w której nie ma miejsca dla słabych, dlatego potrzebujemy silnej armii. Zaznaczył, że silne wojsko Ukrainy zagwarantowało, że ten kraj jeszcze istnieje i jest traktowany poważnie na całym świecie. Jarosław Kaczyński dodał, że rząd obecnie odbudowuje polską armię. Przypomniał, że będziemy przeznaczać na uzbrojenie coraz większą część PKB.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości zadeklarował, że jego ugrupowanie będzie walczyć o opóźnienie zakazu produkcji i rejestracji samochodów z silnikami spalinowymi w Unii Europejskiej. Zgodnie z założeniami Wspólnoty taki zakaz ma obowiązywać od 2035 roku. Lider Zjednoczonej Prawicy podkreślił, że po wprowadzeniu unijnego zakazu duża grupa Polaków zostanie pozbawiona możliwości korzystania z aut.

- Trzeba z tym walczyć, bo te skutki, jeśli chodzi o bezrobocie - przecież ogromna liczba ludzi jest zatrudniona w warsztatach samochodowych - to jest wielka część naszej gospodarki. I my nie możemy sobie na to dzisiaj pozwolić - wyjaśnił prezes PiS.

Kaczyński wyraził nadzieję, że po 2035 roku ponad 20 procent polskiego społeczeństwa będzie stać na zakup samochodu zasilanego prądem elektrycznym.

Zobacz wideo Kolejne szokujące "mądrości" Kaczyńskiego. Kobiety nie rodzą dzieci, bo "dają sobie w szyję"
Więcej o: