Polacy popierają pomysł budowy muru na granicy z Rosją. Nawet wyborcy opozycji

Ponad 65 proc. Polaków popiera budowę zapory na granicy z obwodem kaliningradzkim - wynika z najnowszego sondażu United Surveys dla WP. Za pomysłem rządu opowiadają się również wyborcy opozycji.
Zobacz wideo Girzyński o budowie muru na granicy z Rosją: Lepiej pobudować coś ponad miarę niż zaniedbać

Jak wynika z badania United Surveys dla Wirtualnej Polski, 65,2 proc. respondentów popiera decyzję rządu o budowie muru na granicy z obwodem kaliningradzkim. Przeciwko tego typu rozwiązaniu opowiada się 22,8 proc. osób. 

Według sondażu 48 proc. osób, które nie głosują na Zjednoczoną Prawicę również popiera utworzenie zapory. Natomiast 35 proc. wyborców opozycji muru nie chce.

Pomysł Prawa i Sprawiedliwości spodobał się niemal wszystkim sympatykom partii. Aż 99 proc. z nich popiera decyzję o budowie ogrodzenia na granicy.

Więcej wiadomości na stronie głównej Gazeta.pl

Jarosław Kaczyński Kaczyński skrytykował radykałów w swojej partii. "Jesteśmy prawicą rozsądną"

Błaszczak: Polska wybuduje zaporę na granicy z obwodem kaliningradzkim

Na początku listopada minister obrony narodowej ogłosił, że Polska wybuduje mur na granicy z Rosją.

Zapora będzie składała się z trzech szeregów drutu ostrzowego, który jest wykorzystywany przez wojsko na całym świecie, a więc trzy warstwy, które pozwolą na zbudowanie tymczasowej zapory. Takiej jaka była budowana na granicy polsko-białoruskiej

- powiedział Mariusz Błaszczak.

- Równolegle będą prowadzone prace związane z zakładaniem perymetrii. Podjęliśmy działania, żeby ogrodzenie powstało jak najszybciej. Żołnierzy będzie zaangażowanych tylu, ilu będzie trzeba - dodał.

Więcej o: