Kraków. Nie żyje 23-latek raniony nożem podczas bójki. Zatrzymano trzy osoby

Zmarł 23-latek raniony nożem podczas nocnej bójki w Krakowie. Jego rówieśnik trafił do szpitala, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Policja zatrzymała w związku ze sprawą trzy osoby.

Jak podaje "Gazeta Wyborcza", trzy osoby zostały zatrzymane w związku ze śmiercią 23-letniego mężczyzny w Krakowie. W nocy z 10 na 11 listopada na Olszy (położnej na północny wschód od Starego Miasta) doszło do bójki.

Zobacz wideo Warszawa. Zatrzymania kierowców przewozów na aplikację. Policja pokazała nagranie

Kraków. Nie żyje 23-latek raniony nożem w bójce

Podczas bójki między dwoma grupami mężczyzn ranionych ostrym narzędziem zostało dwóch 23-latków. Jeden z mężczyzn zmarł w karetce mimo reanimacji, drugi trafił natomiast do szpitala, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. - Tam na ulicy doszło do jakiejś awantury, scysji. Spotkały się tam dwie kilkuosobowe grupy. W wyniku tego zdarzenia poszkodowani zostali dwaj dwudziestokilkulatkowie - przekazał mł. insp. Sebastian Gleń z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie w rozmowie z radiem ESKA.

Więcej aktualnych wiadomości z kraju znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Bójka na krakowskiej Olszy. Policja zatrzymała trzy osoby

Okazuje się, że w związku ze sprawą zostały już zatrzymane pierwsze osoby. - Penetrowaliśmy teren i zatrzymaliśmy trzech mężczyzn, oponentów tych poszkodowanych. Ustaliliśmy świadków. Obecnie trwa śledztwo. Weryfikujemy rolę tych osób, ustalamy przebieg bójki - dodał Gleń.

W rozmowie z TVN24 rzecznik policji dodał, że "mężczyźni zostali zatrzymani w charakterze podejrzanych" i najprawdopodobniej odpowiedzą za udział w bójce ze skutkiem śmiertelnym, ale jak na razie nie zostały im postawione jeszcze żadne zarzuty. Śledztwo w sprawie jest prowadzone przez Prokuraturę Rejonową Kraków-Śródmieście Wschód.

Więcej o: