Marsz Niepodległości. Policja: Zatrzymaliśmy 27 osób, w tym osobę poszukiwaną

- Możemy mówić o 27 osobach, które zostały od samego rana zatrzymane - przekazał nadkom. Sylwester Marczak, rzecznik KSP, podczas konferencji poświęconej Marszowi Niepodległości. Jak dodał, wśród tych osób był poszukiwany.
Zobacz wideo Kukła Putina na szubienicy, hasła antyukraińskie i antyunijne, a do tego homofobia i ksenofobia. Tak wyglądał Marsz Niepodległości 2022

W piątek wieczorem policja zorganizowała konferencję prasową ws. Marszu Niepodległości, który przeszedł ulicami Warszawy. - Spodziewamy się pytań dotyczących liczby [uczestników - red.]. Nie podajemy liczb, ponieważ taka jest taktyka naszego działania. Te informacje, zwłaszcza biorąc pod uwagę to, z czym mamy do czynienia za naszą wschodnią granicą, nie są istotne do przekazania. To, co jest najważniejsze, to tak naprawdę to, że stawiliśmy czoła wydarzeniom, które odbyły się tego dnia w Warszawie. - zaznaczył nadkom. Sylwester Marczak, rzecznik KSP.

Galeria zdjęć z Marszu Niepodległości 

- Należy podkreślić, że jest to jedno z największych zabezpieczeń, jakie realizowaliśmy na terenie Warszawy. Wydarzenia odbywały się od samego rana, w nich brali udział policjanci. (...) Zabezpieczenie tego typu wydarzeń to konieczność uczestnictwa policjantów z pionu kryminalnego, prewencyjnego i logistycznego - powiedział.

Więcej wiadomości na stronie głównej Gazeta.pl

Były ksiądz Jacek Międlar na czele marszu narodowców 11 listopada 2021 rokuWrocław. Policja zatrzymała Międlara. Jechał na antyukraiński marsz

Policja zatrzymała osobę poszukiwaną

Nadkom. Sylwester Marczak zaznaczył, że przygotowania trwały od dwóch dni. - Chodziło o zabezpieczenia i kontrole pirotechniczne. (...) Wszystkie te zadania były realizowane przez policjantów w Warszawie w ciągu ostatniej doby. I możemy mówić o 27 osobach, które zostały od samego rana zatrzymane - podkreślił, dodając, że chodzi o osobę poszukiwaną i m.in. korzystającą z drona mimo zakazu.

Funkcjonariuszom, którzy dbali o bezpieczeństwo, podziękował Mariusz Kamiński. "11 listopada to wyjątkowa data, która łączy i powinna łączyć Polaków" - napisał minister spraw wewnętrznych i administracji. "Dziękuję wszystkim instytucjom i służbom państwa, dzięki którym mogliśmy godnie i bezpiecznie świętować niepodległość Polski" - dodał.

Marsz Niepodległości w WarszawieMarsz Niepodległości spokojny i mniej liczny. Bąkiewicz "wyrolowany"

Więcej o: