Marsz Niepodległości. Trzaskowski: Zaniepokoiły mnie antyukraińskie i antyeuropejskie hasła

- Na pewno ten marsz jest dużo mniej liczny niż w latach poprzednich - powiedział Rafał Trzaskowski podczas konferencji dotyczącej Marszu Niepodległości. Jak dodał, jedyne, co go zaniepokoiło to antyukraińskie i antyeuropejskie hasła.
Zobacz wideo Marsz Niepodległości 2022. Putin zawisł z mostu na szubienicy

Po godz. 16:30 odbyła się konferencja prasowa Rafała Trzaskowskiego w związku z Marszem Niepodległości, który przeszedł ulicami Warszawy. - Zwracaliśmy uwagę policji na pirotechnikę, która jest zakazana. Natomiast marsz do tej pory odbywa się w sposób spokojny. Pamiętacie państwo te lata, w których Warszawa była dewastowana. Oczywiście zabezpieczyliśmy część infrastruktury - powiedział.

Więcej wiadomości na stronie głównej Gazeta.pl

Stadion PGE NarodowyAwaria na Stadionie Narodowym. Prawica znalazła winnego. Kogo? Oczywiście Tuska

"W Warszawie nie ma miejsca na faszystowskie symbole"

Jak zaznaczył, zaniepokoiły go jedynie hasła antyukraińskie i antyeuropejskie. - Jestem przekonany, że w Dniu Niepodległości powinniśmy się wspólnie zastanowić, co oznacza patriotyzm. Patriotyzmem dzisiaj na pewno jest zabieganie o silną pozycję Polski w UE i wspieranie Ukraińców - podkreślił prezydent stolicy.

- Mam nadzieję, że te transparenty to tylko margines i że wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważne jest wspieranie Ukrainy i mówienie o tym właśnie dziś, w Dzień Niepodległości - poprzednie pokolenia przelewały krew za naszą wolność, Ukraińcy przelewają krew za naszą wolność i warto dzisiaj o tym mówić - zaznaczył. - Mówię o tym od wielu lat: w Warszawie nie ma miejsca na faszystowskie symbole, na nawoływanie do nienawiści - dodał.

"Marsz jest dużo mniej liczny"

Podczas konferencji Rafał Trzaskowski został zapytany również o to, ile osób wzięło udział w Marszu Niepodległości. - Na pewno ten marsz jest dużo mniej liczny niż w latach poprzednich - wyjaśnił prezydent Warszawy.

Pochód wystartował po 14:00 z ronda Dmowskiego, przeszedł przez Śródmieście i most Poniatowskiego. Zabezpieczała go policja. Około godz. 16:30 Marsz Niepodległości dotarł na błonia PGE Narodowego w Warszawie.

Andrzej Duda podczas oficjalnych uroczystości 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległościPrzemówienie Andrzeja Dudy z okazji 104. rocznicy niepodległości

Więcej o: