Marsz Niepodległości na ulicach Warszawy. Tłum w centrum stolicy [GALERIA]

11 listopada ulicami Warszawy przechodzi Marsz Niepodległości. Manifestacja narodowców ruszyła z Ronda Dmowskiego, by tradycyjnie zakończyć pochód na błoniach Stadionu Narodowego.

Zakończyły się już centralne obchody Narodowego Święta Niepodległości na placu marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie. Prezydent Andrzej Duda w asyście żołnierzy Wojska Polskiego przywitał się z rodakami.

Prezydent wręczył odznaczenia w Święto Niepodległości Prezydent Andrzej Duda wręczył odznaczenia państwowe. Otrzymali je m.in. bracia Golec

Wcześniej, po uroczystym przemówieniu Dudy oraz jego litewskiego odpowiednika Gitanasa Nausedy, przedstawiciele władz państwowych złożyli wieniec na płycie Grobu Nieznanego Żołnierza oraz przed pomnikiem marszałka Piłsudskiego.

Przed południem prezydent, prezes PiS Jarosław Kaczyński i premier Mateusz Morawiecki złożyli wieńce przy pomnikach Ojców Niepodległości. Wzięli też udział w uroczystej mszy w Świątyni Opatrzności Bożej.

Więcej wiadomości na stronie głównej Gazeta.pl >>>

Barbara Nowak / Marsz Niepodległości Marsz Niepodległości. B. Nowak: Sztuczki zaprzańców nie zdołały go zatrzymać

Marsz Niepodległości przejdzie ulicami Warszawy. Przekaz na transparentach od lat ten sam

Tymczasem w centrum stolicy gromadzą się uczestnicy Marszu Niepodległości, który przechodzi pod hasłem "Silny Naród. Wielka Polska". W tym roku manifestacja jest organizowana wyłącznie przez narodowców, bez udziału władz państwowych, jak to było w ubiegłym roku.

Uczestnicy marszu zabrali ze sobą flagi i transparenty. Z wielu haseł płynie niestety kseno- czy homofobiczny przekaz, np. "Stop totalitaryzmom" - gdzie swastykę oraz sierp i młot zestawiono z tęczową flagą osób LGBT+. Jest i wielki transparent "Żeby Polska była polska. Stop ukrainizacji Polski". Fotografowie wyłapali również flagi z krzyżami celtyckimi. To symbol, którym posługują się grupy neonazistowskie.

Jeśli chodzi o polityków, to w marszu na pewno biorą udział Zbigniew Ziobro, Janusz Kowalski, Mariusz Gosek i Anna Maria Siarkowska.

Marsz Niepodległości - 11 listopada 2022 r.Marsz Niepodległości - 11 listopada 2022 r. Fot. Daniel Drob

Marsz Niepodległości - 11 listopada 2022 r.Marsz Niepodległości - 11 listopada 2022 r. Fot. Martyna Niećko / Agencja Wyborcza.pl

Marsz Niepodległości - 11 listopada 2022 r.Marsz Niepodległości - 11 listopada 2022 r. Fot. Daniel Drob

Więcej zdjęć z Marszu Niepodległości znajdziesz w galerii do tego artykułu. Poniżej - wideo z centrum Warszawy, gdzie zebrali się uczestnicy manifestacji:

Zobacz wideo 11 listopada 2022. Kilka minut po 13:00. W Warszawie ustawia się Marsz Niepodległości
Więcej o: