Prezydent Zełenski złożył życzenia Polakom. Po polsku. "Moje 104 słowa dla Ciebie"

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski złożył Polakom życzenia w dniu Święta Niepodległości. W nagraniu opublikowanym na Facebooku Zełenski po polsku mówił, że Polska i Ukraina są związane przyjaźnią, a to Polska 30 lat temu wspierała Ukrainę, gdy ta ogłosiła niepodległość.
Kochana Polsko, Twoja odzyskana niepodległość ma dziś 104 lata. Moje 104 słowa dla Ciebie. Ukraina i Polska razem. Jesteś naszą Siostrą. Różnie było między nami, ale jesteśmy krewnymi, jesteśmy wolni. Gdy nasza odzyskana niepodległość miała 30 lat, Polska stała obok

- mówił Wołodymyr Zełenski.

Zobacz wideo "Zełenski dziękuje Polsce po polsku z okazji Święta Niepodległości. "Różnie było między nami, ale jesteśmy krewnymi""

Zapewnił, że Ukraińcy nigdy nie zapomną pomocy, która dostali od Polaków w obliczu rosyjskiej agresji.

"Kiedy znów spotkaliśmy się ze starym, wspólnym wrogiem, Polska stała obok. Ukraińcy zawsze będą o tym pamiętać. Będą pamiętać, jak przyjmowali naszych, jak nam, pomagają" - powiedział Wołodymyr Zełenski.

Prezydent Ukrainy podkreślił też, że zwycięstwo nad rosyjską agresją będzie wspólne dla naszych obu krajów. "Wasi ludzie - nasi sojusznicy, Wasz kraj - nasza siostra, Wasza przyjaźń - nasza przyjaźń na zawsze (...) będziemy zwycięzcami" - mówił.

Spot 'Dziękuję Ci, Polsko!'Ukraińcy z poruszającym spotem. "Dziękuję Ci, Polsko!"

W czwartek życzenia z okazji 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości złożyła ukraińska ambasada w Warszawie. Jej siedzibę podświetlono na biało-czerwono.

Dla mnie ważniejsze niż statystyka jest to wsparcie, które czujemy na co dzień od państwa. Ten odruch serc. Ta wdzięczność jest taka ludzka. Dajecie wiarę w ludzkość - nam Ukraińcom. I pokazujecie na cały świat, co to znacz być solidarnymi z tym, którzy tej solidarności tak bardzo teraz potrzebują

- podkreślił Wasyl Zwarycz, ambasador Ukrainy w Polsce Wasyl Zwarycz.

Więcej o: