Pogoda na długi weekend. Sporo słońca, ale będzie też deszcz, miejscami możliwe przymrozki

Pogoda na długi weekend zapowiada się dość słonecznie. W piątek może popadać deszcz, ale głównie przelotny. Na termometrach zobaczymy nawet 16 stopni Celsjusza. Co z resztą weekendu? Gdzieniegdzie nad ranem może przymrozić.

Długi weekend w większości kraju będzie pogodny. Miejscami temperatura wzrośnie nawet do 16 stopni Celsjusza. Nocami i nad ranem możemy spodziewać się mgły, dlatego kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność. 

Zobacz wideo Czym się różni pogoda od klimatu? „Są jak nastrój kontra charakter"

Pogoda na długi weekend. Najwięcej słońca na południu

"W dzień pogodnie tylko na północy i wschodzie zachmurzenie duże i tam możliwy słaby deszcz lub mżawka. Rano lokalnie zanikające mgły. Temp. maks. od 7 st. C w rejonach podgórskich Karpat do 15 st. C na zachodzie i płd. zach. Wiatr na wybrzeżu dość silny i tam w porywach do 60 km/h" - prognozują w piątek rano synoptycy IMGW na Twitterze. 

Jak powiedziała Emilia Szewczak z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, od piątku do niedzieli najwięcej słońca będzie w południowej części Polski. - Prognozujemy słabe opady deszczu, które mogą pojawiać się tylko w piątek na północy. Temperatura maksymalna wyniesie od 10 stopni na północnych wschodzie do 14 stopni na południowym zachodzie - mówiła Emilia Szewczak.

Największej ilości chmur możemy natomiast spodziewać się w regionach wschodnich i na północy. I choć w całym kraju brak będzie szans na bezchmurne niebo, zza chmur wielokrotnie wyłoni się słońce

Pogoda. Sobota i niedziela bez deszczu, gdzieniegdzie przymrozki

W sobotę i w niedzielę już w całym kraju nie powinno padać. Będzie cieplej. Temperatura maksymalna na południowym zachodzie, lokalnie, może wzrosnąć do 16 stopni.

Więcej informacji z kraju i ze świata znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Emilia Szewczak dodała, że w ciągu najbliższych nocy będą występowały mgły. - Głównie na zachodzie i północy Polski i mogą ograniczać widzialność do 300 metrów, a w nocy z soboty na niedzielę - do 200 metrów. Mgły mogą utrzymywać się nawet do godzin południowych - zapowiedziała Emilia Szewczak.

Przygruntowe przymrozki spodziewane są jedynie w obszarach podgórskich i na wschodzie Polski. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, tylko nad morzem silniejszy, w porywach do 55 kilometrów na godzinę.

Więcej o: