Uczestnicy Marszu Niepodległości od 11 lat organizują największą manifestację w Polsce, która odbywa się w centrum Warszawy. Wydarzenie budzi jednak wiele negatywnych opinii, ponieważ biorą w nim udział osoby o poglądach uważanych za skrajnie nacjonalistyczne. Hasło tegorocznego wydarzenia brzmi: "Silny Naród. Wielka Polska".
Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.
"W tym roku uczestnictwo w Marszu Niepodległości to wyraz solidarności i wdzięczności dla żołnierzy broniących naszej granicy" - przekazują organizatorzy. Osoby, które nie mogą w nim uczestniczyć lub chcą śledzić trasę przemarszu, mogą dołączyć do transmisji na żywo, która zostanie udostępniona na stronie organizatora. "Trasa będzie podobna jak w latach poprzednich. Ruszymy z Ronda im. Romana Dmowskiego Alejami Jerozolimskimi, Mostem Poniatowskiego, następnie skręcamy na Wał Międzyszyński skąd po kilkuset metrach skręcając w prawo wchodzimy na Błonia Stadionu Narodowego" - przekazują organizatorzy.
W trakcie przejścia marszu centrum miasta będzie nieprzejezdne. "Zachęcamy do korzystania z metra oraz połączeń kolejowych - Szybką Koleją Miejską i Kolejami Mazowieckimi. W piątek w godz. 11:00-19:00 metro będzie kursowało częściej niż w standardowy dzień świąteczny - M1 co ok. 4 min., M2 co ok. 5 min. W razie potrzeby do ruchu zostaną skierowane dodatkowe składy. Warto przypomnieć, że bilety wszystkich rodzajów WTP i KM są wzajemnie honorowane" - przekazują władze Warszawy.
Kierowcy powinni omijać centrum miasta, ponieważ zamknięte będą ulice w pobliżu wszystkich uroczystości. "Czasowych wyłączeń należy spodziewać się m.in. na ul. Marszałkowskiej w zakresie od pl. Konstytucji do ul. Świętokrzyskiej; ciągu Al. Jerozolimskie, most Poniatowskiego, al. Poniatowskiego w zakresie od ul. Emilii Plater do ronda Waszyngtona; ciągu ul. Świętokrzyska, Tamka, most Świętokrzyski; ul. Wybrzeże Szczecińskie między mostami Świętokrzyskim i Poniatowskiego; Wisłostrada na odcinku od ul. Ludnej do mostu Śląsko-Dąbrowskiego" - podaje urząd miasta.