Tychy. Uczniowie i pracownicy zaczęli mdleć w szkole. Ewakuacja 600 osób

W Tychach (woj. śląskie) ze Szkoły Podstawowej nr 37 zostało ewakuowanych około 600 osób - uczniów i pracowników. Niektórzy z uczestników akademii z okazji Święta Niepodległości źle się poczuli.

W czwartek (10 listopada) w Tychach (woj. śląskie) w Szkole Podstawowej nr 37  przy ul. Koniecznego 1 trwała akademia z okazji Święta Niepodległości. W uroczystości brało udział około 250 osób. W pewnym momencie część z nich zaczęła skarżyć się na nudności i zawroty głowy - podaje Radio Zet.

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl.

Zobacz wideo Powrót do szkoły nie może się kojarzyć z tym, że będzie ciężko

Tychy. Ewakuacja ok. 600 osób ze Szkoły Podstawowej nr 37

Na terenie szkoły był wyczuwalny zapach gazu. Na miejsce przyjechali funkcjonariusze Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Tychach oraz pogotowie ratunkowe.

- Po przeprowadzonych badaniach nie stwierdziliśmy obecności gazu ziemnego - wyjaśnia "Dziennikowi Zachodniemu" st. kpt. Tomasz Kostyra. - Łącznie z placówki ewakuowano 600 osób. 550 dzieci, około 50 pracowników personelu - dodaje.

Uczniowie zostali wyprowadzeni na boisko szkolne. Pod placówkę podjechały autobusy komunikacji miejskiej, aby dzieci mogły się w nich ogrzać - informuje lokalny portal. 18. osobom byłą udzielana pomoc medyczna w postaci tlenoterapii.

Religia w szkołachNa religię chodzi tylko połowa uczniów. "Elita jest zawsze nieliczna"

Szkodliwe substancje nie zostały wykryte

Funkcjonariusze kontynuują czynności ratunkowe. Nie stwierdzili oni jednak przekroczonych norm tlenku węgla ani innych toksycznych związków.

- Nie ma potwierdzenia, by jakakolwiek szkodliwa substancja została wykryta, ale działania w zakresie rozpoznania są jeszcze prowadzone na miejscu. Musimy to sprawdzić, by mieć całkowitą pewność - przekazał dziennikarzom Radia Zet st. kpt. Kostyra. 

Nastolatek stracił w klubie ze striptizem 5600 euroNa szkolnej wycieczce 18-latek wpadł do klubu ze striptizem. Stracił 5600 euro

Więcej o: