Prognoza pogody na długi weekend. "Będzie sprzyjać świętowaniu". Nad ranem możliwe mgły

Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej przekazali najnowszą prognozę pogody na najbliższy weekend. Okazuje się, że temperatura będzie znacznie wyższa od wcześniej prognozowanej. Nocą pojawią się jednak niskie temperatury.

"Najnowsza realizacja naszego modelu średnioterminowego znacznie cieplejsza od wczorajszej. Lekkie ochłodzenie w połowie przyszłego tygodnia ze średnimi temperaturami dobowymi w normie i lekko poniżej normy klimatycznej" - przekazują synoptycy IMGW.

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Jesień to czas przetworów z pigwy! Dzięki niej wyleczymy kaszel i zgagę

Prognoza pogody. W Święto Niepodległości temperatura będzie wysoka

Długi weekend w dniach od 11 do 13 listopada będzie w tym roku wyjątkowo ciepły. Wszystko za sprawą wysokiego ciśnienia, które przemieszcza się z zachodniej Europy na Wschód. Według synoptyków nie zabraknie słońca i wysokich temperatur. Powinniśmy jednak uważać na mgły, które będą się pojawiać rano.

W piątek 11 listopada, w Święto Niepodległości, będzie pogodnie, bez opadów. Jedynie na północy kraju wystąpią słabe opady deszczu. Mgły będą występować na obszarach podgórskich. W rejonach Karpat temperatura może wynieść maksymalnie 7 st. C. Na zachodzie kraju będzie cieplej, do 15 st. C. Wiatr powinien być słaby i umiarkowany. Na wybrzeżu będzie silniejszy, osiągnie prędkość do 55 km/h - informują synoptycy IMGW.

Pogoda w grudniu 2022.Pogoda na grudzień. Nowe prognozy. Czy w święta będzie padał śnieg?

Prognoza pogody w długi weekend. Pojawią się mgły

W sobotę termometry mogą wskazać od 11 do 14 st. C. Słonecznie będzie szczególnie na południowym zachodzie. Reszta kraju będzie pochmurna, jednak największe zachmurzenie będzie się utrzymywać na Wybrzeżu i Pomorzu - wystąpią tam też słabe opady deszczu. Wiatr będzie porywisty na północy kraju. W nocy mgły przybiorą na sile, będą też zauważalne w niedzielę przed południem. Reszta dnia będzie natomiast słoneczna, bez opadów. Maksymalna temperatura w kraju może wynieść 14 st. C. Wraz z początkiem tygodnia słońce w dalszym ciągu będzie przeważać w całej Polsce.

Mrozy w Rosji40-stopniowe mrozy z Rosji dotrą do Polski? Kiedy możliwy atak zimy?

Więcej o: