Stanowo. 16-latka ukryła ciało noworodka w zamrażarce. Rodzina nie wiedziała, że jest w ciąży

W miejscowości Stanowo znaleziono ciało noworodka. Jak przekazuje Prokuratura Okręgowa w Gdańsku, zwłoki zostały odkryte w domowej zamrażarce. Matką dziecka ma być 16-latka, która ukrywała przed rodziną, że jest w ciąży.

Według najnowszych ustaleń, ciało noworodka znaleziono 6 listopada w Stanowie koło Dzierzgonia w powiecie sztumskim (woj. pomorskie) - informuje Radio Gdańsk. Zarówno prokuratura, jak i policja potwierdziła, że doszło do takiego zdarzenia, jednak nie podają szczegółowych informacji.

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Policyjny dron wykorzystany w poszukiwaniach schorowanej 38-latki

Stanowo. W zamrażalce odnaleziono zwłoki noworodka

- Zwłoki znalezione w zamrażarce w Stanowie to najprawdopodobniej ciało dziecka - przekazała prokurator Grażyna Wawryniuk z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, cytowana przez portal kwidzyn.naszemiasto.pl. Według nieoficjalnych informacji, na początku listopada nastolatka źle się poczuła - wtedy jej zaniepokojona matka wezwała lekarza.

Podczas badania medyk stwierdził, że 16-latka była w ciąży. Dziewczyna przyznała wtedy, że niedawno urodziła bądź poroniła. Według informacji przekazanych przez Radio Gdańsk, nastolatka miała też wtedy wskazać, gdzie dokładnie ukryła ciało noworodka.

Oświęcim. Miejsce zabójstwa 26-latkiProkuratura: Ingebrigt G. miał ograniczoną władzę rodzicielską

Stanowo. Trwa ustalanie przyczyn śmierci noworodka znalezionego w zamrażarce

Obecnie nie ustalono, kiedy doszło do śmierci dziecka, ani jaka była jego płeć. Szczegóły całego zdarzenia badają obecnie policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Kwidzynie. Najważniejsze będzie ustalenie, czy w chwili porodu dziecko było żywe, czy doszło do poronienia. Te wątpliwości ma wyjaśnić przeprowadzona sekcja zwłok, która została zaplanowana na poniedziałek 7 listopada w Zakładzie Medycyny Sądowej w Gdańsku. Do tej pory nie podano wyników przeprowadzonych badań.

Sosnowiec. Matka przyjechała pijana po dziecko. Chłopiec uspokajał się tylko w ramionach policjantaPrzyjechała pijana po 3-latka. Chłopiec trafił do rodziny zastępczej

Więcej o: