Marcin Meller odchodzi z TVN 24. "Czas powiedzieć stop", "już nie daję rady"

Marcin Meller odchodzi z TVN 24. Prowadził program "Drugie Śniadanie Mistrzów" blisko 14 lat. "Czas powiedzieć stop" - napisał w komunikacie.

Marcin Meller w sobotę 19 listopada po raz ostatni poprowadzi "Drugie Śniadanie Mistrzów". Informację o swojej rezygnacji z prowadzenia programu w TVN 24 przekazał sam dziennikarz we wtorek (8 listopada) we wpisie na Facebooku. Meller był gospodarzem "Drugiego Śniadania Mistrzów" przez niemal 14 lat.

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl.

Marcin Meller odchodzi z TVN 24. "Wszystko przemija, nawet najdłuższa żmija"

Dziennikarz przekazał, że zawiesił swoją współpracę z TVN 24 w przyjaznej atmosferze. Najbliższy czas chce poświęcić swojej nowej książce. W 2022 roku wydał powieść sensacyjną "Czerwona ziemia" o ojcowskiej miłości, błędach i ich konsekwencjach.

"Cytując klasyka: wszystko przemija, nawet najdłuższa żmija. Po blisko czternastu latach zarwanych weekendów czas powiedzieć stop" - czytamy we wpisie Mellera. "Uwielbiam swój program, to były cudowne spotkania, poznałem tłum przeciekawych ludzi, a że jeżdżę bardzo dużo po Polsce, regularnie spotykając się z czytelnikami, wiem, że jak Polska długa i szeroka, wszędzie mieszkają fani 'Drugiego Śniadania Mistrzów', dla których sobotnie południa były miły rytuałem, jak spotkania z przyjaciółmi" - kontynuuje. 

"Wiem to wszystko, łezka kręci się w oku, ale już nie daję rady, po prostu. Czas ucieka, wieczność nie czeka, starczy mówienia, że tatuś w sobotę znowu w pracy. Jednak nie mówię 'żegnajcie', a tylko 'do widzenia'" - podsumowuje. 

Iwan Safronow, na sali sądowej w Moskwie, poniedziałek, 5 września 2022 r.Rosja. Dziennikarz Iwan Safronow kazany na 22 lata kolonii karnej

Marcin Meller: reporter, felietonista i naczelny 

Współpraca Marcina Mellera z TVN sięga jeszcze 2000 r. - był wówczas prowadzącym reality show "Agent". Był też przez lata współprowadzącym (z Kingą Rusin, a później Magdą Mołek) poranne pasmo - "Dzień dobry TVN".

Meller zaczynał jako reporter w tygodniku "Polityka", gdzie przez wiele lat pisał o sprawach międzynarodowych i polityce. W latach 2003–2012 był redaktorem naczelnym polskiej edycji „Playboya". Jego felietony publikował „Wprost", a później przez osiem lat (2012 - 2020) - „Newsweek".

Po zakończonej współpracy z "Newsweekiem" Marcin Meller objął stanowisko redaktora naczelnego Wirtualnej Polski. Po niecałych trzech tygodniach złożył rezygnację. Więcej na ten temat w artykule:

Marcin MellerMarcin Meller nie jest już redaktorem naczelnym Wirtualnej Polski

Zobacz wideo Andrzej Kohut gościem Porannej Rozmowy Gazeta.pl (08.11
Więcej o: