Ferie zimowe 2023. Kiedy się zaczynają? Podział na województwa [HARMONOGRAM]

Harmonogram ferii jest znany już od dłuższego czasu, jednak dopiero teraz rodziny planują zimowy wypoczynek. W tym roku warto zaplanować wyjazd wcześniej, ponieważ wiele województw ma ferie w tym samym czasie.

Mimo tego, że ferie rozpoczną się dopiero w przyszłym roku, warto już teraz zaplanować zimowy wypoczynek. W pięciu województwach dni wolne przypadają w tym samym terminie. Oznacza to, że dostępność hoteli czy pensjonatów może być ograniczona.

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Na narty w Polsce: pięć miejsc, w których poczujesz się jak w Alpach

Ferie zimowe 2023. Jakie są terminy ferii?

Ferie zimowe odbywają się z podziałem na województwa.

  • Pierwsi rozpoczną je uczniowie z województw: lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego i śląskiego. Termin ich ferii zimowych to od 16 do 29 stycznia.
  • Ferie w województwach: podlaskim i warmińsko-mazurskim będą trwały od 23 stycznia do 5 lutego.
  • Uczniowie z województw kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i wielkopolskie rozpoczną ferie 30 stycznia i zakończą je 12 lutego.
  • Ferie w województwach: dolnośląskim, mazowieckim, opolskim i zachodniopomorskim zaczną się 13 lutego i potrwają do 26 lutego.

Zima (zdjęcie ilustracyjne)Pogoda na zimę i początek wiosny. Prognoza na marzec martwi synoptyków

Ferie zimowe 2023. Gdzie się wybrać na zimowy odpoczynek?

Według przewidywań portalu nocowanie.pl na spędzenie ferii w górach zdecyduje się najwięcej osób, ponieważ aż 60 proc. Góry są wówczas najchętniej odwiedzanym miejscem w kraju. Wiele osób decyduje się na rezerwację w ostatniej chwili, więc te dane mogą się jeszcze zmienić. Turyści wybierają najczęściej Bieszczady lub Zakopane. Mazury również zachęcają do odwiedzenia zimową porą, szczególnie jeśli ktoś jest miłośnikiem narciarstwa biegowego.

Wiele rodzin nie zdecyduje się na dalekie wyjazdy z powód stale rosnących cen. Pamiętajmy jednak, że w miastach również są organizowane różne formy zimowego wypoczynku, a przysługujący dzieciom bon turystyczny jest ważny do końca marca 2023 roku. Przed wyjazdem warto więc sprawdzić, gdzie można go zrealizować.

opony zimowe - zdjęcie ilustracyjneKiedy zmienić opony z letnich na zimowe? Czy jest to obowiązkowe?

Więcej o: