Jest Europejski Nakaz Aresztowania dla Ingebrigta G.

Sąd Okręgowy w Krakowie wydał Europejski Nakaz Aresztowania dla Ingebrigta G. - dowiedziało się Polskie Radio. 26-letni Norweg jest podejrzany o zabójstwo matki swojej 5-letniej córki oraz uprowadzenie dziecka.

Wydanie Europejskiego Nakazu Aresztowania umożliwi rozpoczęcie procedury ekstradycyjnej Norwega do Polski. Mężczyzna został zatrzymany w niedzielę w Danii. Usłyszy dwa zarzuty - zabójstwa oraz uprowadzenia dziecka.

W sobotę w Oświęcimiu zamordowana została 26-latka. Jej dziecko zostało porwane, a polska policja po raz piąty w historii uruchomiła procedurę Child Alert. Po kilku godzinach dziewczynka została odnaleziona w Danii i trafiła pod opiekę psychologów.

Jak nieoficjalnie dowiedziało się Polskie Radio, na nożu, którym Norweg miał zabić 26-letnią kobietę, są odciski palców, a w mieszkaniu mężczyzna pozostawił wiele śladów. Obecna partnerka Ingebrigta G. miała zgłaszać norweskim służbom, że mężczyzna stosował wobec niej przemoc.

Więcej najnowszych informacji przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Kierowca Porsche wyprzedzał bezpośrednio przed przejściem dla pieszych

Opiekę nad Mią przejmie dziadek

Sąd w Oświęcimiu wydał postanowienie o przyznaniu opieki nad pięciolatką dziadkowi. Dziecko jest obecnie pod opieką służb socjalnych Danii. Janusz Hnatko, rzecznik krakowskiej prokuratury, powiedział, że dziadek pojechał po dziewczynkę do tego kraju i jutro, w poniedziałek, powinien wrócić z nią do Polski.

Duńczycy zdecydowali o aresztowaniu podejrzanego na trzy dni. 25-letni Ingebrigt G. jest ojcem Mii. Nie mieszkał na stałe z matką swojego dziecka, a do Oświęcimia przyjechał kilka dni temu. Miał ograniczoną władzę rodzicielską, dlatego sporadycznie kontaktował się z córką.

Więcej o: