Mia trafi pod opiekę dziadka. Policja odsłania kulisy zatrzymania Ingebrigta G.

Sąd Rejonowy w Oświęcimiu zdecydował w niedzielę, że tymczasową opiekę nad 5-letnią Mią będzie sprawował jej dziadek. Wobec ojca Mii, którego podejrzewa się o zamordowanie matki dziecka, wszczęta została procedura ekstradycyjna. Policja odsłania także kulisy zatrzymania mężczyzny i dziewczynki w Danii.

Przypomnijmy, że w sobotę wieczorem policja ogłosiła Child Alert. Służby poszukiwały pięcioletniej dziewczynki, która została uprowadzona ze swojego domu w Oświęcimiu. Jej 26-letnia matka została zamordowana. Policja odsłoniła kulisy zatrzymania 25-letniego obywatela Norwegii, który jest podejrzewany o dokonanie zbrodni. 

Więcej najnowszych informacji przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Jak przekazuje w najnowszym komunikacie rzecznik małopolskiej policji, Sebastian Gleń, w sobotę około 22:30 duńscy policjanci zlokalizowali i zatrzymali na autostradzie w pobliżu Kopenhagi samochód marki Volkswagen Up. Za jego kierownicą znajdował się poszukiwany 25-latek, a na tylnym siedzeniu pojazdu jego pięcioletnia córka.

Zobacz wideo

Policja informuje, że mężczyzna został zatrzymany i trafił do jednostki policji w Kopenhadze. Dziecko, całe i zdrowe, zostało przekazane pod opiekę duńskich służb socjalnych. Dziewczynka trafi teraz pod opiekę polskiej rodziny. Sąd Rejonowy w Oświęcimiu (Wydział Rodzinny) zdecydował w niedzielę, że tymczasową opiekę nad 5-latką będzie sprawował jej dziadek, ojciec zamordowanej 26-latki.

Ruszyła procedura ekstradycyjna

Jak zaznacza Sebastian Gleń, wobec mężczyzny podejrzewanego o zabójstwo zostanie wszczęta procedura ekstradycyjna w trybie Europejskiego Nakazu Aresztowania. Prokuratura kieruje aktualnie wniosek do Sądu Okręgowego w Krakowie o wydanie odpowiedniego dokumentu, który zostanie przekazany do duńskich służb.

- Sąd Rejonowy w Oświęcimiu zastosował wobec Ingebrigta G. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na czas 14 dni od dnia zatrzymania, czyli od 5 listopada do 19 listopada 2022 roku - orzekł Konrad Gwoździewicz, sędzia oświęcimskiego sądu, cytowany przez portal faktyoswiecim.pl/.

Sąd uznał również, że zebrane dotychczas dowody wskazują na bardzo duże prawdopodobieństwo popełnienia przez podejrzanego zarzucanych mu przestępstw. 

Śledczy prowadzą dalsze czynności zmierzające do ustalenia wszystkich okoliczności w sprawie zabójstwa 26-latki. Mężczyźnie grozi kara 25 lat pozbawienia wolności albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Zaginiona Mia odnalezionaMia odnaleziona. Jej ojciec został zatrzymany. Ruszyła procedura ekstradycyjna

Więcej o: