Policja uruchomiła Child Alert. Poszukiwana 5-letnia dziewczynka

Policja ogłosiła Child Alert. Poszukiwana jest pięcioletnia dziewczynka Mia, która została uprowadzona w sobotę ze swojego domu w Oświęcimiu. Jej matka została zamordowana. Wcześniej oficjalna procedura poszukiwania dzieci była uruchamiana tylko cztery razy w historii.

W sobotę po godzinie 17 ojciec odwiedził córkę w jej mieszkaniu. Gdy wszedł do środka odkrył ciało 26-latki. Ofiara miała na ciele ranę ciętą, zadaną ostrym narzędziem. 

Podejrzanym o zabójstwo jest partner kobiety, 25-letni obywatel Norwegii Ingebright G. Prawdopodobnie zabrał także ich wspólne dziecko - 5-letnią Mię. Dziewczynka była pod opieką matki, gdy ta została zamordowana.

Sprawca może poruszać się pojazdem marki Volkswagen koloru białego o numerze rejestracyjnym KOS 6356A.

Dziewczynka ma rude włosy i 134 cm wzrostu. 

Każdy, kto widział Mię proszony jest o kontakt ze specjalnie uruchomionym numerem: 995. Wcześniej Child Alert uruchamiany był tylko cztery razy

Czym jest Child Alert?

"Child Alert to system natychmiastowego rozpowszechniania wizerunku zaginionego dziecka za pośrednictwem dostępnych mediów. To program, którego głównym celem jest szybsze i skuteczniejsze poszukiwanie młodych ludzi (dzieci i nastolatków), dzięki z góry ustalonej procedurze postępowania. Koncepcja platformy opiera się na skoordynowanym działaniu różnych instytucji, przede wszystkim Policji i mediów, które z racji błyskawicznej współpracy są w stanie niemal niezwłocznie rozpowszechnić wizerunek zaginionego dziecka masowemu gronu odbiorców" - czytamy na stronie policji.

Child Alert wykorzystywany jest w 11 krajach Europy (m.in. Niemczech, Francji, Holandii, Wielkiej Brytanii i Czechach), a także w Kanadzie, Meksyku i Stanach Zjednoczonych. W przypadkach zaginięć, w których program jest wykorzystywany, większość spraw udaje się pozytywnie rozwiązać. 

Więcej o: