Oświęcim. Nie żyje młoda kobieta. Zniknęło jej dziecko

Jak informuje Gazeta Krakowska, po godzinie 17 w Oświęcimiu ojciec znalazł ciało swojej 26-letniej córki. W domu nie było dziecka, które było pod jej opieką. Na miejscu pracuje policja i prokuratura.

Jak informuje "Gazeta Krakowska", w sobotę po godzinie 17 ojciec odwiedził córkę w jej mieszkaniu. Gdy wszedł do środka odkrył ciało 26-latki. Jak podaje gazeta, ofiara miała na ciele ranę ciętą, zadaną ostrym narzędziem. Śledczy rozważają możliwość popełnienia przestępstwa z udziałem osoby trzeciej.

- Na miejscu pracują oddział dochodzeniowy oraz prokuratura. Potwierdzam, że możemy mówić o charakterze kryminalnym sprawy, czyli morderstwie. Na chwilę obecną to jedyne informacje do przekazania których upoważniła mnie prokuratura - mówi w rozmowie z Onetem mł. insp. Sebastian Gleń, rzecznik prasowy małopolskiego komendanta policji.

Więcej najnowszych informacji przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Lokalne media: Policja rozpoczęła obławę

Oświęcim112 podaje, że policja przeprowadza w okolicach Oświęcimia obławę. Z nieoficjalnych ustaleń, do jakich lokalny portal wynika, że podejrzanym w sprawie zabójstwa może być partner kobiety. To 25-letni obywatel Norwegii Ingebright G. 

"Para miała 5-letnią córkę Maię, której aktualnie nie ma w miejscu zamieszkania ani u rodziny. Najprawdopodobniej doszło również do uprowadzenia dziecka" - czytamy w lokalnych mediach.

Z ustaleń Onetu wynika, że prawdopodobnie jeszcze w sobotę zostanie uruchomiona procedura Child Alert, która ma przyspieszyć poszukiwanie dziecka. W historii policja korzystała z niej tylko cztery razy.

 

Więcej o: