Koszalin. Jechał po chodniku i groził pobiciem. Agresywny kierowca usłyszał zarzuty

Policja zatrzymała mężczyznę, który jechał samochodem po chodniku w centrum Koszalina i groził pobiciem. Prokuratura zastosowała wobec agresywnego kierowcy dozór policyjny oraz zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego. Mężczyzna usłyszał zarzuty kierowania gróźb karalnych oraz znieważenia policjanta. Dodatkowo otrzymał 26 punktów karnych, co oznacza utratę prawa jazdy, oraz 3 tys. zł mandatu.

Kierowca samochodu marki Jeep jeździł w piątek w centrum Koszalina (woj. zachodniopomorskie) po chodniku i ścieżce rowerowej. Jego zachowanie zostało nagrane przez innego kierowcę i opublikowane w internecie. Gdy agresor zjechał na ulicę, autor nagrania zaczął na niego trąbić, co wyraźnie rozwścieczyło nieodpowiedzialnego mężczyznę. 

W Koszalinie mężczyzna jechał po chodnikuOminął korek i jechał po chodniku. Zaatakował kierowcę, bo zwrócił mu uwagę

Koszalin. Kierowca groził pobiciem, został zatrzymany przez policję

Agresywny kierowca zatrzymał samochód, wysiadł z niego i udał się w kierunku stojącego za nim samochodu, który na niego zatrąbił. - Przeproś szm**o, bo ci wypier**** zaraz za to trąbienie - wykrzyczał mężczyzna. Groził również pobiciem. - Coś ci nie pasuje, że sobie po chodniczku jeżdżę? No pytam się! - domagał się odpowiedzi mężczyzna. Autor nagrania, który został zaatakowany, nie reagował na zaczepki, po czym agresor oddalił się od samochodu i odjechał. Całe zdarzenie zostało opublikowane w serwisie YouTube.

 

Poszkodowany kierowca zgłosił sprawę policji i przekazał nagranie. Po kilku dniach funkcjonariusze zatrzymali sprawcę. - Kierujący (...) już usłyszał zarzuty i te materiały postępowania w sprawach o wykroczenia zostały przekazane do koszalińskiego sądu - przekazała nadkomisarz Monika Kosiec z Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie w TVN24.

Więcej informacji z Polski przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Mężczyzna został w piątek przesłuchany również w prokuraturze. Usłyszał zarzut kierowania gróźb karalnych, za co grozi do dwóch lat więzienia oraz zarzut znieważenia policjanta (co miało miejscu już po zatrzymaniu), za co grozi do roku więzienia.

Policja (zdjęcie ilustracyjne)Wynajął samochód i urządził sobie rajd po mieście. Wjechał w ludzi

Koszalin. Agresywny kierowca stracił prawo jazdy, prokuratura nałożyła dozór policyjny

Dodatkowo podejrzany otrzymał 26 punktów karnych, co w praktyce oznacza utratę prawa jazdy, oraz 3 tys. zł mandatu. Monika Kosiec dodała, że zatrzymany zachowywał się agresywnie również wobec innego kierowcy i w tej sprawie też toczy się postępowanie w sprawie kierowania gróźb karalnych.

Koszalińska policja zapowiedziała złożenie wniosku o zastosowanie aresztu wobec mężczyzny. Prokuratura jednak postanowiła, że nie wystąpi do sądu o tymczasowy areszt i nałożyła na kierowcę dozór policyjny oraz zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego - podaje TVN24.

Zobacz wideo Kierowca Porsche wyprzedzał bezpośrednio przed przejściem dla pieszych
Więcej o: