Niedziele handlowe 2022. Czy 6 listopada zrobimy zakupy? Które sklepy będą czynne?

Czy 6 listopada to niedziela handlowa? Gdzie zrobimy zakupy? Czy Lidl, Biedronka, Carrefour, Żabka będą czynne? Podpowiadamy!

W 2018 roku rząd Prawa i Sprawiedliwości wprowadził zakaz handlu w niedziele. W 2022 roku przypada łącznie siedem niedziel handlowych, z czego pięć z nich jest już za nami. Kiedy możemy spodziewać się pozostałych dwóch?

Zobacz wideo Policjantka uratowała dziecko krztuszące się w sklepie

Czy 6 listopada to niedziela handlowa? Gdzie zrobić zakupy podczas zakazu handlu

6 listopada zakupów nie zrobimy w wielkopowierzchniowych sklepach czy centrach handlowych, ale nie oznacza to, że gdy zabraknie nam potrzebnego produktu, na wizytę w sklepie będziemy musieli czekać aż do poniedziałku. Najpotrzebniejsze produkty kupimy bowiem w punktach takich jak:

  • sklepy, w których za ladą stanie właściciel (a więc: osiedlowe sklepiki, Żabki, Carrefoury Express i inne sklepy działające na zasadzie franczyzy);
  • sklepy na dworcach, lotniskach, strefach wolnocłowych;
  • stacje benzynowe;
  • niektóre apteki (na drzwiach każdej placówki powinna znajdować się informacja z dyżurującymi aptekami); 
  • lokale gastronomiczne.

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Niedziele handlowe 2022 r. - kiedy zrobimy zakupy? [DATY]

W 2022 roku zakaz handlu nie obowiązuje tylko w siedem niedziel. Oznacza to, że do końca roku czekają nas jeszcze dwa takie dni - 11 i 18 grudnia, a więc w okolicy świąt Bożego Narodzenia.

Warto jednak także pamiętać, że sklepy zamknięte są nie tylko w niedziele niehandlowe. W tym roku będą to jeszcze także: dzień Wszystkich Świętych (wtorek 1 listopada), Święto Niepodległości 11 listopada (piątek), drugi dzień Bożego Narodzenia (26 grudnia, poniedziałek).

Więcej o: