Radio Maryja przeprasza za ataki na Jana Pawła II. "Niewiarygodne - to, co robią!"

Radio Maryja zachęca wiernych, by przepraszali w modlitwie za ataki na dobre imię Jana Pawła II. Takie wezwanie na antenie toruńskiej rozgłośni podał kustosz Sanktuarium Najświętszej Marii Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II. Szef Radia Maryja skomentował rzekome ataki krócej: "To jest wprost niewiarygodne - to, co robią!"

O zachęcaniu wiernych do przepraszania Jana Pawła II pisze Grzegorz Giedrys z "Gazety Wyborczej" w tekście "Radio Maryja rozpoczyna modlitwy przebłagalne za znieważanie Jana Pawła II". Dziennikarz przywołuje fragment listu, który do członków Rodziny Radia Maryja napisał Tadeusz Rydzyk. 

Raz po raz zauważamy zmasowany atak na Kościół, na kapłanów, ale także na Ojca Świętego Jana Pawła II. To jest wprost niewiarygodne – to, co robią!

- napisał duchowny. Rydzyk nawiązał do ostatniej publikacji Marcina Gutowskiego, kwestionując jego warsztat dziennikarski. - Nazywam go "tak zwanego", bo prawdziwy dziennikarz powinien mówić prawdę z poszanowaniem godności człowieka, każdego człowieka, a akurat tzw. dziennikarze niektórych stacji telewizyjnych czy radiowych, ale także autorzy niektórych publikacji wprost bezpodstawnie obrzucają błotem św. Jana Pawła II - cytuje list "GW".

Z Marcinem Gutowskim m.in. o jego nowej książce "Bielmo. Co wiedział Jan Paweł II" rozmawiał dziennikarz Gazeta.pl Daniel Drob:

Więcej aktualnych informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

Radio Maryja przeprasza za ataki na Jana Pawła II

Jak podaje "Gazeta Wyborcza", do ostatniego dnia listopada do godz. 17.50 w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła w Toruniu będą odprawiane nabożeństwa ekspiacyjne za zniesławianie polskiego papieża. Wierni mogą ich słuchać w toruńskiej rozgłośni. Celem modlitw, jak podkreślają księża, jest umocnienie kultu Jana Pawła II w Polsce. 

Zobacz wideo Justyna Piszczatowska gościnią Zielonego Poranka Gazeta.pl (4.11)

W poprzednim tygodniu pisaliśmy o innych przedsięwzięciach Tadeusza Rydzyka, na które budżet państwa przeznaczył rekordowo dużą sumę. Według marcowych wyliczeń oko.press od początku rządów PiS podmioty związane z księdzem Tadeuszem Rydzykiem dostały z państwowej kasy 325 034 641 złotych. Wpływy w maju 2018 roku sięgały 81 mln zł, a w połowie 2019 roku przekroczyły 214 mln zł.

Jak informował serwis, ministerstwo kultury pod kierownictwem Piotra Glińskiego przekazało 185 mln zł, ministerstwo sprawiedliwości - co najmniej 26 mln, a fundusz ochrony środowiska (w czasie, gdy ministrem środowiska był przyjaciel Rydzyka Jan Szyszko) blisko 74 mln zł.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina >>>

Więcej o: