Kępno. Noworodek spadł ze stolika przy odcinaniu pępowiny. Ma uraz twarzoczaszki

Do niebezpiecznej sytuacji doszło w szpitalu w Kępnie (województwo wielkopolskie). Podczas odcinania pępowiny nowo narodzona dziewczynka spadła ze stolika, na który została odłożona przez położne.

Poród siłami natury miał miejsce w szpitalu w Kępnie w województwie wielkopolskim w poniedziałek 31 października. Na świat przyszła dziewczynka. Jak podają media, pępowina była na tyle krótka, że położne nie były w stanie położyć dziecka na brzuchu matki, więc odłożyły je na stolik. Wtedy doszło do przerażającego wypadku

Zobacz wideo Przedwczesny poród - nie każdy wcześniak jest taki sam i nie nad wszystkim da się zapanować. Jak sobie poradzić?

Kępno. Noworodek spadł ze stolika. Pracownicy szpitala przepraszają

O sprawie jako pierwsza poinformowała Polska Agencja Prasowa. Zastępca dyrektora ds. medycznych w szpitalu w Kępnie Zbigniew Bera w rozmowie z PAP tłumaczył, jak doszło do zdarzenia.

- [Położne - red.] postanowiły przełożyć noworodka na stolik, by odciąć pępowinę. W tym momencie matka poruszyła się, pociągając dziecko za sobą, które osunęło się ze stolika i wpadło do pojemnika znajdującego się kilkadziesiąt centymetrów niżej - cytuje słowa dyrektora rmf24.pl

Niedrzwica Duża nie jest już 'strefą wolną od LGBT'. Pan Kazimierz walczył o to prawie trzy lataPo trzech latach walki Niedrzwica Duża nie jest "strefą wolną od LGBT"

Więcej informacji z kraju i ze świata znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Szpital w Kępnie wydał oświadczenie w sprawie. Jak czytamy, "niezwłocznie po zdarzeniu w trosce o zdrowie noworodka i celem jego diagnostyki, przetransportowano go do oddziału neonatologicznego w Ostrowie Wielkopolskim, z którym jesteśmy w stałym kontakcie. Stan dziecka jest stabilny". 

Z zastępcą dyrektora szpitala rozmawiał również "Super Express". Dr Bera zapewnił, że dziecko nie upadło na podłogę. Dziennik podaje też nieoficjalnie, że dziewczynka przy upadku miała uderzyć główką w część fotela ginekologicznego i doznać urazu twarzoczaszki. Według "SE", rodzice nie zgadzają się na udzielanie dalszych informacji na temat noworodka. 

Pracownicy szpitala są wstrząśnięci zdarzeniem. "Przepraszamy rodziców noworodka, że tego typu zdarzenie mało miejsce i wierzymy, że sytuacja zakończy się dla nich pomyślnie" - podano w oświadczeniu szpitala. 

Oskar z 'Okiem Młodych' wygrał 20 tys. zł w teleturnieju TVP21-letni TikToker z młodzieżówki PiS wygrał 20 tys. zł w teleturnieju TVP

Więcej o: