Policja poszukuje Dawida Gabigi. Podczas ucieczki był półnagi. Miał na sobie spodenki i torebkę

Policjanci z Rybnika poszukują Dawida Gabigi. Mężczyzna ma mieć związek z usiłowaniem zabójstwa kobiety na terenie miasta. W poniedziałek śledczy opublikowali rysopis i dane poszukiwanego. Funkcjonariusze zaznaczyli, że Gabiga może posiadać przy sobie niebezpieczne narzędzia. Policja prosi o zachowanie ostrożności i niepróbowanie zatrzymania go na własną rękę.
Zobacz wideo Jak udzielać pierwszej pomocy? Policjanci tłumaczą krok po kroku

Za zgodą Prokuratury Rejonowej w Rybniku śląska policja opublikowała zdjęcie oraz dane personalne poszukiwanego mężczyzny, który może mieć związek z usiłowaniem zabójstwa mieszkanki Rybnika. "Dla dobra śledztwa nie przekazujemy informacji o szczegółach zdarzenia" - informują policjanci.

Policja poszukuje Dawida Gabigi. Podczas ucieczki był półnagi

Poszukiwany mężczyzna to Dawid Gabiga, syn Raszarda i Beaty z domu Bizoń. Mężczyzna nie ma stałego miejsca zameldowania. Ostatnio mieszkał w Rybniku przy ul. Cmentarnej.

Mężczyzna ma 187 cm wzrostu. Jest tęgiej budowy ciała, ma krótkie, ciemne włosy oraz brązowe oczy. Na prawym przedramieniu ma tatuaż w formie kolczatki, na ramieniu - "biomechanika".

Więcej informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

Podczas ucieczki z miejsca zdarzenia był półnagi. Miał na sobie tylko spodenki i przewieszoną torebkę. Miał również zarost.

Policja poszukuje Dawida GabigaPolicja poszukuje Dawida Gabiga Policja Śląsk

Śląska policja informuje, że pomaganie sprawcy przestępstwa w uniknięciu odpowiedzialności, a szczególnie ukrywanie sprawcy jest przestępstwem, za które grozi kara do pięciu lat więzienia.

Wszelkie informacje w sprawie można kierować do dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Rybniku pod nr tel.: 47 85 572 55 lub do najbliższej jednostki policji pod nr 997.

Więcej o: