Elbląg. W zakładzie pogrzebowym pomylono ciała. Skremowano nie tego zmarłego

W jednym z zakładów pogrzebowych w Elblągu doszło do pomyłki - skremowane zostało niewłaściwe ciało. Sprawą zajmuje się prokuratura.

Sprawę opisuje "Dziennik Elbląski". Jak podaje lokalna gazeta, bliscy zmarłego zorientowali się przed pogrzebem, że w trumnie znajduje się ciało niewłaściwej osoby. "Natomiast ciało nieboszczyka, dla którego zorganizowano ostatnie pożegnanie, zostało skremowane - wbrew woli rodziny" - czytamy w artykule. 

Zobacz wideo Elbląg. Czworo dzieci zdewastowało piaskownicę na placu zabaw. Za ich czyny odpowiedzą rodzice

Elbląg. Pomyłka ciał w zakładzie pogrzebowym

- Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności, o których powiadomiła nas rodzina zmarłego, zabezpieczyliśmy monitoring w zakładzie pogrzebowym, a także ustalamy świadków zdarzenia, którzy zostaną przesłuchani - powiedział cytowany przez gazetę nadkom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu.

"Express Elbląg" opublikował oświadczenie zakładu pogrzebowego Syriusz. "Z ubolewaniem potwierdzamy, że doszło do bardzo przykrej pomyłki naszych pracowników, na skutek której doszło do wystawienia w kościele niewłaściwego ciała. O powyższym powiadomiła nasz zakład rodzina Zmarłego" - czytamy.

Zakład pogrzebowy przyznaje, że doszło do skremowania niewłaściwego ciała. "Przeprosiliśmy i nieustannie przepraszamy nadal członków rodziny zmarłego oraz wszystkie osoby bliskie Zmarłemu" - podkreślono. 

- W piątek 28 października akta sprawy trafiły do Prokuratury Rejonowej w Elblągu. Członek rodziny zawiadamiający o zdarzeniu został już w tej sprawie przesłuchany - powiedział "Dziennikowi Elbląskiemu" rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Elblągu Sławomir Karmowski. 

Więcej o: