Mazowsze. Podjął jedną z najgorszych decyzji w swoim życiu. Teraz 44-latek może spędzić lata za kratami

Policjanci z Ostrołęki zatrzymali kierowcę, który w sobotę wieczorem doprowadził do zderzenia na drodze w gminie Kadzidło na Mazowszu. W jego wyniku kobieta w ciąży trafiła do szpitala. Mężczyzna został zatrzymany w niedzielę rano w jednym z domów w powiecie ostrołęckim, był pijany.

W sobotę wieczorem policjanci z Ostrołęki odebrali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w gm. Kadzidło. Na miejsce skierowano mundurowych z posterunku policji w Kadzidle oraz ostrołęckiej drogówki.

Według wstępnych ustaleń kierujący fordem stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z prawidłowo jadącym pojazdem bmw. Następnie sprawca zdarzenia odjechał z miejsca, jednak z uwagi na uszkodzenia pojazdu po przejechaniu około 150 metrów porzucił go i uciekł. W wyniku zdarzenia 23-letnia kobieta w 5. miesiącu ciąży została przetransportowana do szpitala.

Bardzo szybko ustalono właściciela pojazdu i miejsce jego pobytu

Policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania sprawcy, już po kilku minutach ustalono właściciela auta. Jego rysopis został przekazany do wszystkich policyjnych patroli. Na miejsce wezwano przewodnika z psem tropiącym oraz technika kryminalistyki, który zabezpieczył ślady. 

Szybko udało się ustalić miejsce pobytu poszukiwanego. W niedzielę wczesnym rankiem policjanci z Kadzidła weszli do jednego z domów w powiecie ostrołęckim, gdzie zatrzymali podejrzewanego o spowodowanie sobotniego zderzenia. 44-latek w chwili zatrzymania był pijany, alkomat wykazał w jego organizmie ponad promil alkoholu.

Policjanci przetransportowali go do szpitala, gdzie została pobrana od niego krew na badanie zawartość alkoholu oraz środków odurzających.

Zobacz wideo Policjant kierujący ruchem - tak należy odczytywać wydawane sygnały

Policjanci przypominają, że jazda pod wpływem alkoholu to jedna z najgorszych decyzji, jaką możemy podjąć w swoim życiu. Już samo kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą do 2 lat więzienia. 

Więcej o: