Poznań. Prokuratura ujawniła wyniki sekcji zwłok niemowlęcia. Powtórzył się scenariusz sprzed roku

Trwa wyjaśnianie przyczyn śmierci dwumiesięcznego chłopca w gminie Kotlin. - Z tych wstępnych ustaleń, które zostały poczynione przez biegłych, nie wynika, aby stwierdzili oni obrażenia mogące wskazywać na udział osób trzecich - przekazał prokurator Maciej Meler.

Do śmierci chłopca doszło 21 października w Poznaniu w gminie Kotlin (woj. wielkopolskie). Dziecko zmarło w swoim łóżeczku w trakcie snu. Przeprowadzona sekcja zwłok niemowlęcia wykluczyła, aby do śmierci przyczyniły się osoby trzecie. Rok temu w tych samych okolicznościach rodzice stracili dwumiesięczną córkę. "Nieoficjalnie mówi się o wadzie genetycznej" - przekazuje Radio Poznań.

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Jak głęboki będzie kryzys? Ocenia prezydent Poznania

Poznań. Wykluczono udział osób trzecich w śmierci dwumiesięcznego niemowlęcia

Sprawą śmierci niemowlęcia zajmuje się prokuratura okręgowa w Ostrowie Wielkopolskim. Chłopiec został poddany sekcji zwłok w zakładzie medycyny sądowej w Poznaniu. - Z tych wstępnych ustaleń, które zostały poczynione przez biegłych, nie wynika, aby stwierdzili oni obrażenia mogące wskazywać na udział osób trzecich w tym zdarzeniu. Zabezpieczone zostały wycinki celem przeprowadzenia dalszych badań histopatologicznych - infomuje Maciej Meler z prokuratury okręgowej w Ostrowie Wlkp. Końcowej opinii wystawionej przez biegłych można się spodziewać za około dwa miesiące.

Kotlin. Kolejna śmierć niemowlęcia w rodzinie

To kolejna taka tragedia w tej rodzinie. Rok temu rodzice stracili dwumiesięczną córkę. - Wtedy ustalono, że przyczyną zgonu był bezdech, czyli tzw. śmierć łóżeczkowa - przekazała asp. sztab. Agnieszka Zaworska, cytowana przez Wirtualną Polskę.

W przypadku chłopca, dziecko w łóżeczku miała założoną matę, która monitorowała jego sen. Jak przekazuje Radio Poznań, matka opiekuje się jeszcze 6-letnim synem oraz 3-letnią córką. Według kierowniczki Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kotlinie Ewy Kasołki matka dobrze opiekuje się dziećmi - jednak mąż kobiety ma założoną niebieską kartę z powodu znęcania się nad swoją rodziną.

Więcej o: