¦l±sk. CB¦P zatrzymało 35 członków "Psychofans". W akcji brało udział tysi±c funkcjonariuszy

Funkcjonariusze Centralnego Biura ¦ledczego Policji zatrzymali 35 członków "Psychofans". ¦l±scy pseudokibice maj± odpowiadać nie tylko za bójki z fanami innych drużyn piłkarskich, ale też handel narkotykami.
Zobacz wideo

W akcji CBŚP uczestniczyło jednocześnie blisko tysiąc funkcjonariuszy w tym kontrterroryści. Wśród zatrzymanych jest między innymi jeden z liderów grupy "Psychofans" Łukasz Z., pseudonim "Zajączek".

Policja przejęła ponad pół kilograma marihuany, 98 gramów 2CB zwanego elitarnym narkotykiem. Funkcjonariusze znaleźli też broń palną, maczety, kije baseballowe, kominiarki i 71 tysięcy złotych w gotówce.

Więcej wiadomości na stronie głównej Gazeta.pl

Horror i terror, poniżanie i agresja tak pracę w lokalach należących do poznańskiego restauratora Jakuba Wilczyńskiego wspominają byli pracownicy.Wyzwiska i rzucanie talerzami. Pracownicy poznańskich klubów demaskują właściciela

"Psychofans" usłyszeli zarzuty

W śląskim wydziale Prokuratury Krajowej postawiono zatrzymanym zarzuty kradzieży z włamaniami, hurtowego handlu narkotykami i udziału w bójkach kibiców z użyciem maczet. W czasie jednego z takich zdarzeń w Świętochłowicach członkowie "Psychofans" zaatakowali kibica przeciwnej drużyny, kiedy spacerował z rodziną. Przewrócili wózek z małym dzieckiem, a mężczyźnie zadali wiele ciosów specjalnie zaostrzonymi maczetami.

Sąd zgodził się na tymczasowe aresztowanie 17 osób. Łącznie w śledztwie przeciw pseudokibicom działającym na terenie Chorzowa, Katowic i Krakowa akty oskarżenia objęły 138 osób.

Nieskurzów Stary. Śmierć rodziny w pożarzeNieskurzów Stary. Śmierć czteroosobowej rodziny w pożarze

Więcej o: