Pogoda. Lato w październiku - afrykańskie powietrze dotrze do Polski, będzie nawet 25 stopni

Najbliższe dni w Polsce zapowiadają się wyjątkowo ciepło jak na tę porę roku. Co najmniej przez kilka dni temperatura przekraczać będzie 20 stopni w cieniu. Okazuje się także, że na kilkunastostopniowe wartości możemy liczyć także jeszcze w listopadzie.

Według synoptyków z portalu dobrapogoda24.pl, w środę (26 października) pogoda w Polsce zacznie się znów stabilizować. Wszystko dzięki wkraczającemu do naszego kraju antycyklonowi.

Zobacz wideo Globalne ocieplenie. Glacjolog: Mniejsze lodowce są już zasadzie zgubione

Pogoda na koniec października. Antycyklon Zachariasz stabilizuje pogodę w Polsce

Jak czytamy, antycyklon Zachariasz wkroczył do Polski od południa, przynosząc "poprawę warunków pogodowych i ponownie przyjemny powiew jesieni" - pisze portal. Zdaniem synoptyków z portalu fanipogody.pl w piątek (28 października) na krańcach Polski zachodniej temperatura może osiągnąć ok. 25 stopni.

"Polskę pod koniec października sięgnie wyż zbudowany z ciepłego powietrza i rozciągający się od północno zachodniej Afryki przez Włochy po środkową i północno zachodnią Europę. Między tym polem wyżowym pojawią się ośrodki niżowe na Atlantyku przy zachodniej Europie. W ten sposób będzie możliwy napływ bardzo ciepłego powietrza do Polski. Znowu poczujemy piękną i ciepłą złotą jesień, a nawet babie lato" - podaje dobrapogoda24.pl w kolejnej prognozie.

Ciepły koniec października i początek listopada w naszym kraju prognozuje także Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. "Ciąg dalszy dodatnich anomalii termicznych" - pisze. Według zamieszczonej mapki w najbliższy weekend (29-30 października) oraz w poniedziałek temperatura w południowo-zachodniej Polsce osiągnie nawet 22 stopnie w cieniu. W pierwszym tygodniu listopada nadal w częściach regionów będziemy mogli liczyć na kilkunastostopniowe wartości na termometrach.

Więcej informacji pogodowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Upały w październiku w Europie

Fanipogody.pl zwracają uwagę na zaskakujące o tej porze roku upały w Europie - na południu Hiszpanii, śródziemnomorskim wybrzeżu Iberii i na południu Francji, gdzie wartości na termometrach będą oscylowały wokół 30 stopni Celsjusza. "Gorące dni czekają również Włochów czy Greków" - czytamy.

Więcej o: