Pogoda. Lato w październiku - afrykańskie powietrze dotrze do Polski, będzie nawet 25 stopni

Najbliższe dni w Polsce zapowiadają się wyjątkowo ciepło jak na tę porę roku. Co najmniej przez kilka dni temperatura przekraczać będzie 20 stopni w cieniu. Okazuje się także, że na kilkunastostopniowe wartości możemy liczyć także jeszcze w listopadzie.

Według synoptyków z portalu dobrapogoda24.pl, w środę (26 października) pogoda w Polsce zacznie się znów stabilizować. Wszystko dzięki wkraczającemu do naszego kraju antycyklonowi.

Zobacz wideo Globalne ocieplenie. Glacjolog: Mniejsze lodowce są już zasadzie zgubione

Pogoda na koniec października. Antycyklon Zachariasz stabilizuje pogodę w Polsce

Jak czytamy, antycyklon Zachariasz wkroczył do Polski od południa, przynosząc "poprawę warunków pogodowych i ponownie przyjemny powiew jesieni" - pisze portal. Zdaniem synoptyków z portalu fanipogody.pl w piątek (28 października) na krańcach Polski zachodniej temperatura może osiągnąć ok. 25 stopni.

"Polskę pod koniec października sięgnie wyż zbudowany z ciepłego powietrza i rozciągający się od północno zachodniej Afryki przez Włochy po środkową i północno zachodnią Europę. Między tym polem wyżowym pojawią się ośrodki niżowe na Atlantyku przy zachodniej Europie. W ten sposób będzie możliwy napływ bardzo ciepłego powietrza do Polski. Znowu poczujemy piękną i ciepłą złotą jesień, a nawet babie lato" - podaje dobrapogoda24.pl w kolejnej prognozie.

Ciepły koniec października i początek listopada w naszym kraju prognozuje także Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. "Ciąg dalszy dodatnich anomalii termicznych" - pisze. Według zamieszczonej mapki w najbliższy weekend (29-30 października) oraz w poniedziałek temperatura w południowo-zachodniej Polsce osiągnie nawet 22 stopnie w cieniu. W pierwszym tygodniu listopada nadal w częściach regionów będziemy mogli liczyć na kilkunastostopniowe wartości na termometrach.

Więcej informacji pogodowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Ferie zimowe 2023. Podajemy terminy dla poszczególnych województw.Kiedy ferie 2023? Oto rozpiska przerwy zimowej z podziałem na województwa

Upały w październiku w Europie

Fanipogody.pl zwracają uwagę na zaskakujące o tej porze roku upały w Europie - na południu Hiszpanii, śródziemnomorskim wybrzeżu Iberii i na południu Francji, gdzie wartości na termometrach będą oscylowały wokół 30 stopni Celsjusza. "Gorące dni czekają również Włochów czy Greków" - czytamy.

Pogoda na Wszystkich Świętych (zdjęcie ilustracyjne)Pogoda na Wszystkich Świętych 2022. Ciepło, ale może popadać. Gdzie?

Więcej o: