Nowe informacje ws. śmierci czterolatka. Prokurator: Matka i jej partner z zarzutami zabójstwa

Matka oraz jej partner zostali zatrzymani w związku z zabójstwem czterolatka. Ciało chłopca znaleziono w lesie w okolicach Garwolina na Mazowszu. Prokuratura przekazała, że obojgu zatrzymanym przedstawiono zarzuty zabójstwa czterolatka. Nie przyznają się do winy.

Prokurator Krzysztof Czyżewski przekazał na konferencji prasowej, że obojgu zatrzymanym przedstawiono zarzuty zabójstwa czterolatka. - Nie przyznali się do tak sformułowanego czynu, czyli umyślnego pozbawienia życia dziecka. Składali zeznania tylko częściowo zbieżne z ustalonym stanem faktycznym - zaznaczył.

Dodał, że prokuratura wystąpi do sądu z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztu wobec obojga podejrzanych.

- Kierując się potrzebą prawidłowego toku postępowania przygotowawczego prokurator zamierza złożyć wobec obu osób wniosek do sądu rejonowego o zastosowanie izolacyjnego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania - przekazał Czyżewski.

Więcej informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

Prokurator poinformował, że sekcja zwłok dziecka odbędzie się w czwartek. - Liczymy, że odpowie na pytanie, kiedy doszło do zgonu dziecka, jakie i czy są w ogóle obrażenia na ciele i co było przyczyną zgonu dziecka - przekazał Czyżewski. - Jest to o tyle istotne, że wnioski biegłych, które zostaną w najbliższym czasie sformułowane pozwolą na weryfikację złożonych przez podejrzanych wyjaśnień - dodał.

Tragiczne odkrycie pod Garwolinem. Znaleziono ciało 4,5-letniego chłopca

Katarzyna Kucharska z Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu poinformowała Polską Agencję Prasową, że 21 października prababcia dziecka zgłosiła policji zaginięcie prawnuka, z którym od dłuższego czasu nie miała kontaktu. Od tamtej pory policjanci prowadzili poszukiwania dziecka.

W środę rano odnaleziono ciało 4,5-letniego chłopca. Zwłoki dziecka odnaleziono przy jednej z posesji około godziny 5.40 w miejscowości Ruda Talubska 100 metrów od zabudowań miejscowości Górki (woj. Mazowieckie). - Do sprawy zatrzymane są dwie 19-letnie osoby - informowała Kucharska.

Zobacz wideo Szkolenie z bezpiecznej i efektywnej jazdy motocyklem

Karolinę W. i Damiana G. zatrzymano we wtorek około godziny 22.30 w miejscowości Gogole Wielkie w powiecie ciechanowskim.  Z ustaleń PAP wynika, że partner matki chłopca po zatrzymaniu przyznał się do zakopania zwłok dziecka.

Ciało dziecka było zawinięte w koc i zakopane w płytkim dole.

Więcej o: