Tatry. Trwają poszukiwania turysty z Polski. Słowaccy ratownicy opublikowali jego zdjęcie

Słowacka Horska Zachranna Sluzba opublikowała zdjęcie Polaka, który zaginął w Tatrach. Od pięciu dni trwa akcja poszukiwawcza. Do tej pory nie udało się natrafić na ślad mężczyzny. W górach panują trudne warunki pogodowe.

W Tatrach Bielskich słowacka Horska Zachranna Służba - odpowiednik polskiego Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego - prowadzi poszukiwania turysta z Polski. Mężczyzna w sobotę (22 października) wyruszył z miejscowości Ździar w kierunku Przełęczy pod Kopą. Miał zejść do Tatrzańskiej Jaworzyny, niedaleko polskiej granicy, gdzie czekał na niego znajomy. 

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl.

Zobacz wideo Akcja ratownicza w Jaskini Wielkiej Śnieżnej

Tatry. Trwają poszukiwania. Po mężczyźnie nie ma śladu

Mężczyzna, który udał się w samotną wędrówkę po górach, nie pojawił się o wyznaczonej godzinie w określonym miejscu. W sobotę znajdował się po słowackiej stronie gór, o czym świadczy sygnał komórkowy. Horska Zachranna Służba jeszcze w nocy wyruszyła na poszukiwania. Nie natrafiła jednak na żaden ślad Polaka. 

Ratownicy wrócili do poszukiwań następnego dnia - tym razem z udziałem śmigłowca. 25 października zostały zaangażowane psy tropiące. Funkcjonariusze przeczesali niemal całe Tatry Bielskie - niestety także bez rezultatu. 

Rysy, zdjęcie ilustracyjne71-latek chciał zdobyć Rysy. Spadł w przepaść

Pogoda. Trudne warunki w górach. "Szlaki w wielu miejscach są oblodzone"

W górach panują trudne warunki. "Szlaki w wielu miejscach są oblodzone, a skała jest śliska. Od wysokości około 1900 m n.p.m. występują miejscami płaty śniegu, które zwłaszcza po stronie północnej i w miejscach zacienionych są zmrożone i bardzo twarde. Należy zachować szczególną ostrożność, ponieważ jest bardzo ślisko, a poślizgnięcie w stromym terenie grozi niebezpiecznym w skutkach upadkiem z wysokości" - czytamy w komunikacie pogodowym Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Kolejna Tragedia w Tatrach. Znaleziono ciało poszukiwanego turystyKolejna Tragedia w Tatrach. Znaleziono ciało poszukiwanego turysty

Więcej o: