Bydgoszcz. Pożar w szpitalu dziecięcym ugaszony. Konieczna była ewakuacja 200 osób

W bydgoskim szpitalu dziecięcym doszło w poniedziałek do pożaru. Jak podają media, zapalił się szyb wentylacyjny znajdujący się w pobliżu izby przyjęć placówki. Konieczna była ewakuacja około 200 osób, sytuacja została jednak opanowana.

Jak przekazał Bydgoszcz 998 na Facebooku w poniedziałek 24 października rano doszło do pożaru w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym im. J. Brudzińskiego w Bydgoszczy. Zgłoszenie o sprawie wpłynęło do służb o 7:51 za pośrednictwem systemu monitoringu pożarowego.

Zobacz wideo Wiadomości Epidemie towarzyszą ludzkości od tysięcy lat

Bydgoszcz. Pożar w szpitalu dziecięcym. Ewakuowano 200 osob

Jak czytamy we wpisie, po przyjeździe na miejsce strażacy "stwierdzili pożar w pomieszczeniach piwnicznych". Strona metropoliabydgoska.pl ze szpitala ewakuowano 200 osób. W akcji ratunkowej brało udział pięć zastępów straży pożarnej. Aktualnie nie ma informacji o osobach poszkodowanych. 

Po godzinie 9 Polska Agencja Prasowa przekazała, że "niewielki pożar w szybie wentylacyjnym" placówki został ugaszony. Według agencji ogień wybuchł na parterze szpitala, gdzie znajduje się izba przyjęć. "Spaliło się trochę śmieci i nadpalone zostały znajdujące się w szybie rury kanalizacji wykonane z tworzywa sztucznego" - czytamy. Pacjenci i personel mogą już wrócić na miejsce.

Według informacji portalu Bydgoszcz Nasze Miasto powodem pożaru był niedopałek wrzucony do zsypu.

Więcej o: