Podkarpacie. Kolumny wojskowych pojazdów z Rzeszowa. O co chodzi?

W nocy z soboty na niedzielę zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami z Rzeszowa w kierunku Nowej Dęby przejechały kolumny wojskowe. Jak informowała wcześniej 21. Brygada Strzelców Podhalańskich, to jeden z pierwszych elementów ćwiczeń pod kryptonimem Puma-22.

Wydział Działań Komunikacyjnych Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych informował, że w nocy z soboty na niedzielę ulicami Podkarpacia mają przemieszczać się kolumny pojazdów wojskowych z 21. Brygady Strzelców Podhalańskich. W niedzielę poinformowano, że część sił dotarła już na poligon.

Zobacz wideo Gen. Bieniek: Rosja ma potencjał ludnościowy, może zmobilizować ponad 300 tys. ludzi

Podkarpacie. Kolumny pojazdów wojskowych przemieściły się na poligon. Po co?

"Część sił i środków 21BSP, jest już na poligonie w Nowej Dębie. Przejazd kolumn pojazdów wojskowych po drogach publicznych stanowił jeden z pierwszych z elementów ćwiczenia. Już niedługo rozpoczną się manewry Puma22" - przekazano na Twitterze. 

Kolumny pojazdów wojskowych, w tym ciężki sprzęt gąsienicowy z 21. Brygady Strzelców Podhalańskich miały przemieszczać się z Rzeszowa na poligon w Nowej Dębie od godz. 22 w sobotę do godz. 3 w niedzielę. Ruch wojsk związany jest z planowanymi wcześniej ćwiczeniami pod kryptonimem Puma-22. 

"Przemieszczenie na poligon w Nowej Dębie stanowi jeden z pierwszych elementów ćwiczenia. Sprzęt gąsienicowy będzie się poruszał po drogach, zgodnie z obowiązującymi przepisami, na odpowiednio przygotowanych nakładkach, pozwalających na przejazd bez uszkadzania nawierzchni. Przemieszczenie może wywołać hałas. Prosimy o wyrozumiałość" - ostrzegała przed przejazdem 21. Brygada Strzelców Podhalańskich w oficjalnym komunikacie

Więcej informacji z kraju i ze świata znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Wojskowi apelowali o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach oraz by nie wjeżdżać między pojazdy kolumn wojskowych. 

"Puma-22 to międzynarodowe ćwiczenie państw Grupy Wyszehradzkiej. Podczas manewrów wspólnie szkolić się będą żołnierze z Polski, Czech, Słowacji i Węgier. W ćwiczeniu wezmą także udział pododdziały ze Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. Głównym celem ćwiczenia jest zwiększanie interoperacyjności ćwiczących wojsk. Pierwszoplanowym ćwiczącym podczas Puma-22 jest 21 Brygada Strzelców Podhalańskich z Rzeszowa" - czytamy w komunikacie brygady. 

Więcej o: