Zabójstwo 13-letniej Nadii w Inowrocławiu. Podano przyczynę śmierci. 18-latek przyznał się do zarzutów

Prokuratura przekazała w piątek informację o wynikach sekcji zwłok zamordowanej 13-latki z Inowrocławia. Zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem przedstawiono natomiast 18-letniemu sprawcy, który przyznał się do popełnienia zbrodni i złożył wyjaśnienia.

- 18-letniemu mężczyźnie przedstawiono zarzut z art. 148 par. pkt. 1 zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. Podejrzany przyznał się do zarzucanego czynu i złożył wyjaśnienia. Na tym etapie śledztwa nie ujawniamy szczegółów zeznania, w tym motywów działania sprawcy - powiedział prokurator rejonowy Robert Szelągowski w rozmowie z Polską Agencją Prasową.

Policja (zdjęcie ilustracyjne)Inowrocław. 13-letnia zaginiona Nadia nie żyje. Zatrzymano 18-latka

Inowrocław. Brutalne zabójstwo 13-letniej Nadii. Prokuratura ujawniła przyczynę śmierci

Podczas piątkowej (21 października) konferencji prasowej prokurator przekazał także sekcji wyniki zwłok 13-letniej Nadii. Przyczyną zgonu dziewczynki było wykrwawienie. Robert Szelągowski nie chciał jednak ujawniać szczegółów związanych z badaniami. - W tym momencie na temat sekcji tylko tyle mogę powiedzieć. W związku z sekcją zarządzonych będzie jeszcze wiele badań - dodał.

Wcześniej w sprawie wypowiedziała się także rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy. Agnieszka Adamska-Okońska przekazała, że w czasie oględzin na ciele nastolatki odkryto rany kłute, zlokalizowane głównie na szyi i tułowiu. 

Przeczytaj więcej aktualnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Czy wiesz, co zrobić, gdy zaginie ktoś bliski?

Do sądu trafił już prokuratorski wniosek dotyczący zastosowania trzymiesięcznego aresztu wobec podejrzanego. Jak zapewnia Szelągowski, w sprawie przesłuchano już wielu świadków. Nadal nie wiadomo jednak, jak doszło do znalezienia zwłok. Media informują nieoficjalnie, że ciało 13-latki odkryto dopiero po zatrzymaniu oskarżonego w sprawie 18-latka. 

Zaginięcie 13-letniej Nadii. Ciało nastolatki znaleziono przy pustostanie

Do zaginięcia 13-latki doszło w niedzielę 16 października. Nadia była poszukiwana zarówno przez policję, jak i rodzinę czy wolontariuszy. Ciało dziewczynki znaleziono w środę 19 października przy pustostanie na terenie jednego z osiedli w Inowrocławiu (województwo kujawsko-pomorskie).

Wojna w Ukrainie - życie cywilów po rosyjskim atakuRosjanie robią łapanki w Ukrainie. "Nauczycielkę zabrało 15 mężczyzn"

Więcej o: