Kolejny śmiertelny wypadek w Tatrach. Ciało znaleźli turyści

Kolejny tragiczny wypadek w Tatrach. Ciało zmarłej osoby znaleźli turyści. Na miejsce wezwali ratowników TOPR. Pogorszenie warunków pogodowych w polskich górach spowodowało serię śmierci wspinaczy. To już szósty śmiertelny wypadek w ciągu dwóch tygodni po polskiej stronie, a dziesiąty w całych Tatrach.

O wypadku poinformowali turyści, którzy w czwartek około 14.30 znaleźli na swojej trasie ciało. Jak podała "Gazeta Krakowska" zadzwonili po TOPR. Ratownicy ruszyli na pomoc śmigłowcem, jednak nie dało się już nic zrobić. Stwierdzili zgon wędrowca. Mężczyzna spadł z Rysów.

Zobacz wideo Stopnie zagrożenia lawinowego

Przeczytaj więcej informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

Śmierć w Tatrach. Wędrowiec spadł z Rysów

Mężczyzna, który spadł z Rysów, zmarł na skutek odniesionych obrażeń.

- Gdy ratownicy przybyli na miejsce, stwierdzili zgon. Ciało turysty zostało przetransportowane do Zakopanego - mówił "Gazecie Krakowskiej" Piotr Konopka, ratownik TOPR. Ratownicy twierdzą, że do tragedii doszło najprawdopodobniej ze względu na warunki pogodowe. Według nich mężczyzna poślizgnął się na twardym, oblodzonym śniegu i upadł z dużej wysokości.

To już szósty śmiertelny wypadek po tej stronie Tatr w ciągu ostatnich dwóch tygodni. W sumie w całych tatrach w tym okresie zmarło już 10 osób.

Kolejna Tragedia w Tatrach. Znaleziono ciało poszukiwanego turysty Kolejna Tragedia w Tatrach. Znaleziono ciało poszukiwanego turysty

Pogoda w Tatrach. Ostrożnie z górskimi wędrówkami!

Tatrzański Park Narodowy na swojej stronie internetowej ostrzega przed trudnymi warunkami panującymi w polskich górach.

"W wyższych partiach Tatr panują bardzo trudne warunki do uprawiania turystyki. Powyżej górnej granicy lasu spadła niewielka ilość świeżego śniegu. Po nocnych przymrozkach nawet w miejscach, gdzie nie ma śniegu, szlaki są mocno oblodzone i jest bardzo ślisko. Od wysokości około 1800 m n.p.m. występują miejscami płaty śniegu, które, zwłaszcza po stronie północnej, są bardzo zmrożone i twarde. Występują tam również silne oblodzenia - w miejscach zacienionych i na północnych stokach, utrzymują się przez cały dzień" - czytamy w komunikacie.

Babcia zgłosiła zaginięcie wnuczki, czterolatka ukrywała się za zasłoną Babcia zgłosiła zaginięcie 4-letniej wnuczki. Dziecko chowało się za zasłoną

"Należy zachować szczególną ostrożność, ponieważ jest bardzo ślisko, a poślizgnięcie się w stromym terenie grozi niebezpiecznym w skutkach upadkiem z wysokości. Poruszanie się w warunkach zimowych, w wyższych partiach Tatr, wymaga dużego doświadczenia w zimowej turystyce górskiej i posiadania odpowiedniego sprzętu wraz z umiejętnością posługiwania się nim" - apelują pracownicy TPN.

Nawet na niżej położonych szlakach jest niebezpiecznie - mokro i błotniście.

*********

Więcej o: