Pogoda na Wszystkich Świętych i Zaduszki 2022. Względnie ciepło, ale może popadać. Gdzie?

Pogoda na Wszystkich Świętych i Zaduszki 2022 zapowiada się pochmurno. Gdzieniegdzie możliwe będą opady deszczu. Jakie warunki czekają nas w pierwsze dni listopada?

Pogoda na Wszystkich Świętych i Zaduszki 2022 zapowiada się dość ciepło, jak na tę porę roku. Nie oznacza to jednak, że święto zmarłych będziemy obchodzić w blaskach słońca. Wiele wskazuje na to, że czekają nas pochmurne, a gdzieniegdzie też deszczowe dni. 

Zobacz wideo Czym się różni pogoda od klimatu? „Są jak nastrój kontra charakter"

Pogoda na Wszystkich Świętych 2022. Jaka temperatura nas czeka? 

Z prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej sprzed kilku dni wynika, że "tydzień, w którym będziemy obchodzić Wszystkich Świętych i Zaduszki, może być całkiem ciepły" - mówił rzecznik IMGW Grzegorz Walijewski, cytowany przez rmf24.pl za PAP

Najnowsze prognozy na pierwsze dni listopada zapowiedział synoptyk tvnmeteo.pl Damian Zdonek. Według niego 1 listopada w północnych regionach Polski możemy spodziewać się zachmurzenia, a także opadów deszczu. Na południu i w centrum nieco pogodniej - i najprawdopodobniej bez opadów. 

Więcej informacji na temat prognozy pogody znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

W ciągu dnia powinno być dość ciepło. Na termometrach zobaczymy od 8 do 12 stopni Celsjusza. Warto przypomnieć, że prognoza z takim wyprzedzeniem jest orientacyjna i warunki pogodowe mogą ulec jeszcze zmianie. 

Pogoda na Zaduszki 2022. Wciąż ciepło, ale też pochmurno i deszczowo

Zaduszki, które wypadają 2 listopada (w tym roku jest to środa) zapowiadają się wciąż jako względnie ciepły dzień. Na termometrach maksymalnie od 8 do 12 stopni Celsjusza. W całej Polsce na niebie będzie sporo chmur, lokalnie może popadać deszcz

Według Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej listopad ma być miesiącem ze średnią temperaturą powietrza w normie wieloletniej z lat 1991-2020. Suma opadów atmosferycznych w większości regionów powinna również zmieścić się w normie. Tylko na północy i północnym zachodzie opady mogą przekroczyć normę. 

Więcej o: