Trzebinia. Przy przedszkolu znaleziono niewybuch. Ewakuowano mieszkańców, na miejsce jadą saperzy

Podczas prac naprawczych kanalizacji miejskiej pracownicy wodociągów Trzebini natknęli się na niewybuch z czasów II wojny światowej. Na miejsce jadą saperzy, ewakuowano okolicznych mieszkańców.

Portal rmf24.pl poinformował w czwartek 20 października koło godziny 11, że w pobliżu przedszkola przy ulicy Kościuszki w Trzebini (woj. małopolskie) znaleziono niewybuch z czasów II wojny światowej. Na miejsce jadą saperzy.

Aktualizacja: Przed godziną 14 wybuch został wywieziony przez saperów.

Trzebinia. Prace zabezpieczające zapadlisko na cmentarzuWyniki badań zapadliska w Trzebini. "Punktowe deformacje nieciągłe"

Trzebinia. Niewybuch w pobliżu przedszkola. Ewakuowano mieszkańców

"Teren znaleziska został zabezpieczony. Pocisk ma zostać zabrany przez saperów i bezpiecznie zdetonowany na poligonie" - podaje Radio Kraków. Ze względów bezpieczeństwa ewakuowano przedszkole oraz mieszkańców dwóch pobliskich budynków - według informacji RMF24 to 78 dzieci i ich 30 opiekunów, a także kilkunastu mieszkańców bloków.

Wrocław. Na budowie osiedla znaleziono półtonową bombę lotnicząNa budowie we Wrocławiu znaleziono bombę. Ewakuacja tysięcy mieszkańców

Małopolska. Znaleziono niewybuch z czasów II wojny. Trwa akcja

Burmistrz Trzebini przekazał Polskiej Agencji Prasowej, jak cytuje Radio Kraków, że "dzieci są teraz bezpieczne i otoczone opieką w Trzebińskim Centrum Kultury w kinie Sokół". Znaleziony pocisk ma mieć długość ponad metra długości. 

- Koparka kopała i natrafiła na coś twardego. Weszliśmy do wykopu i zaczęliśmy to odkrywać. Myśleliśmy, że to kawałek rury stalowej, ale zaczęło to schodzić do stożka. Zauważyliśmy, że to niewybuch. Miałem z tym do czynienia w wojsku, więc się nie bałem. Pierwszy raz udało nam się wykopać niewybuch - powiedział dziennikarce RMF FM Magdalenie Wojtoń Marek Pająk.

Artykuł będzie aktualizowany

Zobacz wideo Toruń. Wysadzenie pocisku z budowy II linii metra
Więcej o: