Wrocław. 68-letni sąsiad zwabił do mieszkania 13-latkę. Próbował ją wykorzystać

Skandalicznego czynu dopuścił się mieszkaniec Wrocławia. Mężczyzna pod pretekstem cieknącej wody zwabił do swojego mieszkania 13-letnią sąsiadkę. Dziewczynka, wchodząc do mieszkania, nieświadomie naraziła siebie na niebezpieczeństwo i stała się ofiarą. Policjanci zatrzymali 68-latka. Mężczyzna trafił tymczasowo do aresztu. Grozi mu nawet 12 lat więzienia.
Zobacz wideo Kontrowersyjna konferencja szefów MON i MSZ. Fogiel: Zdjęcia były ocenzurowane, nie naruszały zapisów

Do zdarzenia doszło na terenie wrocławskiego Grabiszyna. Jak podaje policja, 13-letnia dziewczynka weszła do mieszkania swojego sąsiada, który zwabił ją podstępem, wymyślając historię o cieknącej wodzie. Woda miała docierać z mieszkania nastolatki. Kiedy przekroczyła próg, zaczął składać jej niemoralne propozycje, a gdy stanowczo odmówiła i próbowała opuścić mieszkania, zagrodził jej drzwi.

Wrocław 68-latek podstępem zwabił 13-latkę do mieszkania

- Cała sytuacja, okupiona dużym stresem nastolatki, miała swoje stosunkowo dobre zakończenie. Udało się jej bowiem wyswobodzić i uciec z mieszkania, a podejrzany mężczyzna jeszcze tego samego dnia został zatrzymany przez wrocławskich policjantów. Jak się szybko okazało, 68-latek był w stanie nietrzeźwości i miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie - poinformowała asp. Aleksandra Freus z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.

Więcej informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

Mężczyzna został tymczasowo aresztowany. Trafił do więzienia na dwa miesiące. Za popełnione czyny grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Więcej o: